Zavrieť

Porady

Ako napísať žiadosť o finančné vyrovnanie za pozemok pod diaľnicou

Minulý rok som sa stala spolumajiteľkou pozemku, na ktorom je postavená diaľnica (otvorená v r.2000). Chcem podať žiadosť na NDS o finančnú náhradu za pozemok. Prosím Vás, ak môžete poradiť, čo všetko musí takáto žiadosť obsahovať, prípadne prosím o poskytnutie vzorovej žiadosti. Ďakujem.
7 komentárov     zbaliť
Dáša_ a si si istá, že ten pozemok už nebol vysporiadaný? Lebo ja som bola v rovnakej situácii. Teda bola. A nds aktívne vyhľadávala majiteľov pozemkov a uzatvárala s nimi zmluvy. Pozemky prevádzala na seba - teda tie časti pozemkov, ktoré sú priamo pod dialnicou. Zvysky pozemkov ostali v našej držbe.
olga11 Áno, som si istá. My sme to totiž nemali prededené, čiže to bolo vedené ako pozemok neznámeho vlastníka. Až minulý rok som požiadala o náhradné dedičské konanie.
Dáša_ v tom prípade odporúčam zavolať na NDS, tak už usmernia. Oni majú pripravené zmluvy, ktoré potom posielajú.
olga11 Veľmi pekne ďakujem! Skúsim.
Dáša_ skús, my sme tiež jeden pozemok dodatočne predeďovali a postupovali sme takto. Aj by som ti dala kontakt priamo na osobu, len tá tam už nerobí. Oni mali na to vyčleneného človeka, čo sa tomu venoval. Mmch, to vyplatenie trvalo dosť dlho, ale nakoniec sme sa dočkali.
olga11 Tak si ma potešila, pretože doteraz som sa dostala k rozporuplným informáciám - jeden nám tvrdil, že nemáme robiť nič, len čakať, kedy nás NDS osloví, čo sa mi zdá takmer beznádejné, inde som čítala, že majiteľ sa má domáhať finančnéhej náhrady sám formou žiadosti a pod. A to chcem práve urobiť. Na NDS som poslala meil, telefón mi nebrali, tak uvidím, čo mi odpíšu. Ďakujem za ,,nakopnutie".
Dáša_ ty vlastne budeš štátu odpredávať časť svojho pozemku, takže to bude normálne kúpnopredajná zmluva. Takže to musí byť zapísané na liste vlastníctva. Čakali tí pôvodní majitelia, tých štát oslovoval postupne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako napísať žiadosť o finančné vyrovnanie za pozemok pod diaľnicou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.