Zavrieť

Porady

rozlišovanie bankového úveru na financovanie auta na konci roka

Poprosím o názor, rozlišujete na konci roka v RUZ poskytnutý úver z leasingu-na auto splatný do 1 roka do konca 2018 ako bežný bankový úver v MUJ r. 44 a zostatok ako dlhodobé úvery v MUJ do r.37? Resp. nechávate to celé ako dlhodobý úver?
Ďakujem pekne.

Nevie nikto prosím?
Naposledy upravil maped : 22.02.18 at 10:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    thecrow17 je offline (nepripojený) thecrow17

    thecrow17
    ja radim rozlisovat, sice uctovat na jednom ucte, ale na dvoch analytikach, jedna dlhodoba analytika a jedna kratkodoba... kedysi som to nerobila a dvaja auditori to takto pozadovali rozdelit do roznych riadkov uctovnej zavierky a tak kazdy rok ku koncu roka robim prepocet, a popravde, aj mi to dava logiku, lebo sice zmluva je stale ta ista, jedna a dlhodoba, ale z uctovnej zavierky by malo byt jasne, ake zavazky ma firma do jedneho roka a ake zavazky bude platit az v nasledujucich obdobiach

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    AK je to jasný úver, že k nemu existuje úverová /nie leasingová/ zmluva, tak patrí na 461 a do riadku 37 súvahy, celý. Rozpisovanie na časť do 1 roka a nad 1 rok tu nemá logiku. Jednak, že účet 461 má v súvahe závierky iba jeden riadok a jednak banka dáva k jednému úveru len jeden výpis z úverového účtu. Ako by si jeho zostatok rozpisovala medzi dve analytiky, alebo medzi účty 461 a 231 ? Účet 461 sa zachováva aj po 3 roku splácania, kedy sa celý zostatok splatí do roka. Lebo je to zbytok dlhodobého bankového úveru. Ktorý sa ani po 3 roku sám od seba nemení na krátkodobý.
    maped dakujem
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped ale toto je úver Majka a ten rozlíšiť, ak sa jedná o účet 461?
    Je k tomu iba úverová zmluva.
    Ďakujem
    maped Volá sa to spotrebný úver a vlastníkom vozidla je ČSOB Leasing. Ja to účtujem na 461 od začiatku.
    Tak teraz už fakt neviem ako to má byť prosím?
    Tweety Ak to teda nie je fin. líng ale dlhodobý úver, potom 461 je správne.
    maped ďakujem a v učtovnej závierke sa doba splatnosti do 1 roka nerozlišuje do toho r.44-bežné úvery a do r.37 dlhodobé úvery?

    Konečná splatnosť spotrebného úveru je 48 mes. od čerpania úveru to sú vlastne 4 roky.
    Prosím ako by to malo byť?
    Tweety Je to dhodobý úver.
    maped teda nechám ho v r. 37?
    Lebo účet 479 splátky mobilných telefónov rozlišujem na krátkodobé a dlhodobé, to tiež by snáď mohlo ostať na krátkodobom i keď to je na účte 479? Resp. tu to treba zohľadniť?
    Ďakujem pekne, prepáč, som z toho popletená a neviem sa dopátrať ako to má byť.
    Tweety 479 to je dlhodobý záväzok. Krátkodobé nepatria na 479.
      zbaliť

    rozlišovanie bankového úveru na financovanie auta na konci roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.