Zavrieť

Porady

podpisovanie na portáli slovensko.sk - vyriešené

Po dlhšom čase som chcel použiť portál slovensko.sk a poslať podanie.
Portál si pýta aktuálnu verziu podpisovacieho SW, ale tú mám nainštalovanú.
Môže to byť spôsobené tým, že MV ešte nevymenilo certifikáty? V októbri sľúbili, že za pár týždňov vymenia všetky certifikáty bez toho, aby sme chodili s OP k policajtom.



Update 23.2.2018 13:50:
- certifikát úspešne nainštalovaný, chybová hláška zostáva tá istá,
- po prihlásení cez MSIE namiesto Chrome sa hláška zmenila na "Nastala chyba počas podpisovania".


Spoľahlivý a kvalitný produkt, priam predurčený, aby nahradil papierovú komunikáciu elektronickou. V Absurdistane.


Update 23.2.208 15:30:
Komplet inštalácia na ďalší počítač - notebook, na ktorom doteraz nebol ZEP nainštalovaný. Dokument podpísaný, ale s odpoveďou:

Potvrdenie o odmietnutí podania
Identifikátor potvrdenky:180223002037
Dátum vytvorenia potvrdenky:2018-02-23T15:27:55+01:00
Dátum odmietnutia:2018-02-23T15:27:55+01:00
Odmietnutý dokument:
Typ: Živnostenský register
Identifikátor: 180223002036
Dôvod: -2, Chybný podpisový certifikát dokumentu.




Update 24.2.2018 - vyriešené

DeskTop: Odinštaloval som všetky softy a znovu nainštaloval. Napriek tomu, že som všade mal aj predtým najnovšie verzie, samotný upgrade bez odinštalovania nefungoval dobre. Problém bol s importom nových certifikátov, nefungovala ich propagácia v eID a nefungoval ani D-Launcher (osobitne spustený v novom profile bez certifikátov!). Po odinštalovaní a opakovanom nainštalovaní všetko OK.
Notebook: Pri prvom prihlásení sa mi naimportovali iba 2 certifikáty, "zhodou okolností" chýbal práve ten, ktorý som potreboval. Pri druhom prihlásení už boli naimporotvané všetky 3 certifikáty a podpisový SW automaticky ponúkol ten správny. Ako a prečo sa to takto stalo, to netuším.
Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 24.02.18 at 08:46
chybovka.jpg  
ChybovkaMSIE.jpg  
1/1
8 komentárov     zbaliť
Žabinka ja som sa nedávno informovala na polícii či už boli hromadne menené certifikáty.. vraj neboli.. a tety pracovníčky sa tomu čudovali, lebo to malo byť do konca roka.. tak len ísť osobne na políciu a zmeniť, trvá to cca 10 min..
Ing. Ľubomír Janoška Potom by bolo veľmi fajn, keby sa fotomodel Pellegrini trochu menej vystatoval v televízore s tými chvastúnskymi rečami a keby chybová hláška v softe aspoň trochu vystihovala jadro problému.
Keďže u Kaliho ešte zrejme neuplynulo "pár týždňov", aby to dali do poriadku.
Každopádne vďaka. Zajtra idem pozrieť dokladovú tetušku u policajtov.
misoft Ingelér... u "našich" počítaj s tým, že "do pár týždňov" znamená najmenej rok a "bude vykonané automaticky" znamená - urob si sám.
Ing. Ľubomír Janoška Vyčítam si, koľký krát som sa od nich zase nechal oklamať - lebo "vybavíme automaticky za pár týždňov" vlastne znamená "nerušiť, kradneme".
Žabinka pár týždňov.. veď neklamali.. furt je to pár týždňov.. a možno ešte dlho bude.. ale mňa už asi neprekvapí nič na tomto našom krásnom Slovensku..
Ing. Ľubomír Janoška 1 pár týždňov = 2 páry mesiacov
misoft ...a 6 párov mesiacov = 1 rok.....
bodliak Náš človek musí najskôr vysúťažiť v tendri aspoň 40 mega vlastnou hlavou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    podpisovanie na portáli slovensko.sk - vyriešené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.