Zavrieť

Porady

Dodanie tovaru a služby EÚ, sídlo v tuzemsku, rakúske IČ DPH

Ahojte, chcem poprosiť o radu...Slovenský platca DPH fakturuje odberateľovi - sídlo s.r.o. je v BA, ale má pridelené rakúske IČ DPH. Tovar ( parkety ) bude dodaný do Rakúska, fakturovať bez DPH ,prenesenie daňovej povinnosti, faktúra nevstupuje do KV, ale do SV vstupuje ? Taktiež mu bude fakturovať stavebné práce spojené s nehnuteľnosťou, ktorá je v Rakúsku -montáž parkiet, rovnako fakturovať bez DPH, prenesenie daňovej povinnosti, KV - nevstupuje, SV - nevstupuje ???( dodanie služby s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 16? ) Alebo mám dať dodanie tovaru s montážou spolu na faktúru, vtedy sa to neuvádza v SV ?( v tom prípade nie som povinná podať SV ani za tovar ?) Je tento spôsob fakturovania správny? Som na pochybách aj pre fakturačné údaje odberateľa - sídlo v tuzemsku, ale IČ DPH v AT ...Má slovenský dodávateľ nejaké daňové alebo registračné povinnosti v Rakúsku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dodanie tovaru a služby EÚ, sídlo v tuzemsku, rakúske IČ DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.