Zavrieť

Porady

Výmena žiarovky..ako na to?

Mám el. rúru Zanussi, po čistení rúry prestala svietiť žiarovka (možno dáky poškodený kontakt, možno sa iba vypálila). Žiarovku nie je možné vymeniť, nakoľko kryt žiarovky sa nedá odmontovať. Návod prečítaný a preštudovaný, to iba pre podrývačov , no kryt sa iba pretáča dookola, vyňať sa nedá. Poprosím kutilov o dáku radu, ako kryt uvolniť. Možno ste mali niekto podobný problém. Vďaka za rady
iarovka zanussi.png  
5 komentárov     zbaliť
lujza.j Tiez ma to caka...ale mora sporak....cakam na spravnu chvilku...len "lampaš" som este nekupila...zatal si svietim mobilom...
mareko No veď to aj ja ...čelovka je super, máš obe ruky voľné
babka - ježibabka Lui, sa čudujem, že taká erdek baba si do nej ešte nekukla Možno je iba tá žiarovka povolená. Mne to občas zhasne a nakoniec jej nič nie je, iba povolená. Tiež mám Moru, ale iba trúbu
lujza.j babík sak ja iba chleba...idem oprobovat...
lujza.j No teda tam je taky zly pristup,ze prezijem ..asi...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Z toho obrázku to vyzerá, ze treba odkrúcať a zároveň ťahať k sebe. Možno keby si dala úryvok z návodu, čo o tom píšu, vedeli by sme to vyložiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko Výmena vypálenej žiarovky:

    1. Skontrolujte, či je rúra odpojená od

    elektrickej siete.

    2. Zatlačte a otočte sklenený kryt

    smerom vľavo.

    3. Vyberte vypálenú žiarovku a nahraďte

    ju novou.

    4. Namontujte späť sklenený kryt a rúru

    zapojte do elektrickej siete
    mareko Ja si myslím, že to bude "zapečené" od lepkavých pár, čo sa tam nachytali
    jslancik To je možné. Ale treba nájsť tu správnu silu na zatlačenie. To je ako detská poistka.
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    pouzil by som trosku sily a tahal. Bude to tam nacvaknute. Dolezite je to neulomit.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko Sila už použitá bola ide o to, že sa to prekrúca stále dookola. Postup je taký, že treba zatlačiť a otočiť doľava... no a nič
    misoft Pravdepodobne s krycím sklom sa otáča i tá objímka v plechu rúry (čo môže byť horší prípad). Musel by si teleso svietidla nejako zafixovať, alebo z druhej strany podrať (ale to už neviem ako ), aby sa sklenený kryt uvoľnil. A pokiaľ sa to pretáča všetko, tak to už nebude len žiarovka, ale aj prívodné vodiče môžu byť vytrhnuté.
    mareko Nie, nie...pretáča sa iba kryt, no je možné, že aj objímka krytu (alebo ako to nazvať), no našťastie tá žiarovku nedrží. Je tam veľmi zlý prístup, nakoľko je to tesne pod vyhrievacím telesom. Zvažovala som, či tam nenastriekať dáke WD - čko alebo niečo podobné na uvoľnenie či odmastenia.
    misoft WD-čko - skúsiť môžeš, ale počítaj s tým, že až to vymeníš, tak to WD-čko bude pár dní pri horúcej rúre smrdieť - je to zmes silikónu, antikorozívnych chemikálií a iného...
    mareko To by mi až tak nevadili, budem vetrať ..len aby to pomohlo. Bála som sa ho použiť, aby som dačo ešte viac nepototo
      zbaliť

    Výmena žiarovky..ako na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.