Zavrieť

Porady

Oznámenie - zdravotna poistovna - poistenec s trvalým pobytom mimo SR

Ahojte,

prosím dnes som volala so všzp a slúbili mi poslať tlačivo na oznámenie výšky príjmu poistenca s trvalým pobytom mimo SR ale doposiaĺ mi ho neposlali. Zároveń ma informovali, že ho môžem zaslať na ten istý email spať

Prosím mohli by ste mi niekto poslať toto tlačivo, a neviete aj email vszp, na ktory ho staci zaslať a nemusím chodit na postu.

Dakujem.
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Na co by to tlacivo malo byt? Nejako si neviem dat dokopy tu vysku prijmu, TP mimo SR a zdravitne poistenie...
ciste oznamenie poistenca o zmene najdes tu https://www.vszp.sk/poistenci/tlaciv...ela-poistneho/
Sarlotka ivka70 mala som na mysli, to co avalik nižšie uvádza... ale zdravotky si ich zrejme este nezapracovali..
ivka70 ten popis bol neskutocny, klobuk dolu ,ze avalik dosla na to ,co potrebujes .....
Sarlotka ach prepac, nevedela som ho spravne pomenovat, nakoľko som ho nevedela najst a vseobecka mi ho slubila zaslat a nist dodnes avalik je jednicka, to sa vie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Metodické usmernenie č. 12/4/2014 Spôsob oznámenia platiteľa poistného o vzniku, zmene a zániku platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie voči zdravotnej poisťovni ... príloha č. 6 http://www.udzs-sk.sk/documents/1421...9-c3d12237f67f

    Čl. 3
    Prechodné ustanovenia

    3. Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva osobu podľa § 3 ods. 3 písm. a) zákona o zdravotnom poistení, ktorej vzniklo verejné zdravotné poistenie pred 01.01.2018, je povinný zaslať príslušnej zdravotnej poisťovni vyplnené tlačivo Potvrdenia podľa prílohy č. 6 tohto metodického usmernenia najneskôr do 28.02.2018, v ktorom uvedie dohodnutú mesačnú mzdu/dohodnutú hodinovú mzdu/dohodnutú odmenu v euro platnú od 01.01.2018.

    § 3 ods (3) Verejne zdravotne poistená je aj fyzická osoba, ktorá nemá trvalý pobyt3) na území Slovenskej republiky, ak nie je zdravotne poistená v inom členskom štáte Európskej únie alebo v zmluvnom štáte Dohody o Európskom hospodárskom priestore a vo Švajčiarskej konfederácii (ďalej len „členský štát”) a

    a) vykonáva u zamestnávateľa, ktorý má sídlo alebo stálu prevádzkareň na území Slovenskej republiky alebo je organizačnou zložkou podniku zahraničnej osoby na území Slovenskej republiky, zárobkovú činnosť podľa § 10b ods. 1 písm. a) dohodnutú s mesačným príjmom z tejto činnosti najmenej v sume určenej osobitným predpisom3aa) pre zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou; to neplatí, ak je zamestnaná v Slovenskej republike u zamestnávateľa, ktorý požíva diplomatické výsady a imunity podľa medzinárodného práva,

    Príloha č. 6 k metodickému usmerneniu č. 12/4/2014

    Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území Slovenskej republiky*
    Zamestnávateľ (názov): …………………………………
    Sídlo zamestnávateľa: ……………………………………
    IČO: ..................................................
    potvrdzuje, že zamestnanec
    Meno a priezvisko: .................................................. .................................................. .................................................. ............................
    Dátum narodenia: .......................................Rodné číslo/BIČ :................................................. ................................
    Štátna príslušnosť:................................... ....Bankové spojenie:......................................... ......................................
    Adresa trvalého pobytu (adresa v zahraničí -názov štátu, obec, ulica, číslo domu, PSČ) :
    ...............................................
    Adresa prechodného pobytu / kontaktná adresa (adresa na území SR):
    …………………………………………
    uzatvoril pracovný pomer / iný pracovnoprávny vzťah odo dňa…………………………… na dobu určitú/neurčitý čas
    do**...........................................
    Miesto dohodnutého výkonu práce (presná adresa):
    ………………………………………
    Hodnota úväzku …………………..hod.
    Dohodnutá mesačná mzda/dohodnutá hodinová mzda/dohodnutá odmena** v euro: .................................
    Týmto čestne vyhlasujeme, že všetky údaje uvedené v tomto potvrdení sú pravdivé. Potvrdenie vydáva zamestnávateľ pre účely zdravotnej poisťovne.
    Vybavuje: .................................................. ........... V .................................................. .........dňa ...............................
    .................................................. ...............
    podpis a pečiatka zamestnávateľa
    Poznámka:
    * §3 ods. 3 písm. a) o zdravotnom poistení a o zmene a doplnení zákona č. 95/2002 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov (v znení zákona č. 718/2004 Z. z.)
    ** nehodiace sa prečiarknite
    Naposledy upravil avalik : 27.02.18 at 20:30

    Oznámenie - zdravotna poistovna - poistenec s trvalým pobytom mimo SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.