Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky a uver

Potrebujem poradiť, pri pausalnych vydavkoch, kvôli uveru potrebujem zvysit zaklad dane....môzem uplatnit z prijmov len 60%, no neuplatnim ziadne zaplatene odvody do ZP a SP , potom nebudem vypisovat prilohu č. 3, aj napriek tomu ze realne som to zaplatil.....vyjde mi zaplatit dan, ktoru danovemu uradu zaplatim, vypisu mi potvrdenie k uveru a potom podam opravne danove do 31.3.18, kde si tie odvody uplatnim, dan mi vyjde nulova a danovy urad mi vrati preplatok na dani. Moze to byt takto, alebo by bol nejaky problem??????
3 komentárov     zbaliť
Mila123 že by podvod?
matusisko praveze potrebujem poradit, aby to bolo vsetko ok, legalne, ci je to vobec mozne, alebo sa na to vykaslat...
Mila123 máš podľa DP nízky príjem, banke nepostačuje a chceš úver.......toto nie je legálne.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. banka nie je "tupa", aby nevedela, ze minimalne zdravotne odvody su povinne a ze v tom DP musia byt.
    2. banka to moze povazovat na sposob oklamat ju a ziskat uver podvodom, okrem ineho jej budes davat suhlas na to ,ze si to moze overit .... a ked si to overi az v aprili, mas "priekak"
    3. okrem toho, ze ide o podvod, z hladiska danoveho to urobit mozes
    matusisko ok, tak to tak nebudem riesit, no a ked by som podal danove v kt. si uplatnim pausalne vydavky, neuplatnim odvody, zaplatim dan a hotovo....ziadne opravne uz nebudm robit, banku predsa nezaujima, ze si ja neuplatnim odvody, ci som povinny si ich zo zakona uplatnit????

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Urob si daňovú evidenciu, možno skutočne výdavky budú nižšie ako 60% z príjmov. Len nezabudni, že po podaní DP už nemôžeš meniť spôsob zdanenia ako ti to aktuálne vyhovuje.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matusisko dakujem za radu, takto by to šlo
    mikro2110 Zdravím, pani Veronika, mám na Vás otázku. Píšte tu, že po podaní DP sa už nemôže meniť spôsob zdanenia, ako to komu aktuálne vyhovuje. Ak robím v daňovej evidencii a chcem prejsť na paušál, lebo je v tomto roku výhodnejší, ako tak urobím a môžem nasledujúci rok opäť prejsť na daňovú evidenciu? Dá sa to tak urobiť a ako je to správne účtovne, myslím spôsob. Ďakujem pekne.
    veronikasad Nasledujúci rok ano, len za daný kalendárny rok sa nedá meniť spôsob zdanenia po podaní daňového priznania.
    mikro2110 dakujem pekne, tak som to aj pochopila
      zbaliť

    Paušálne výdavky a uver

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.