Zavrieť

Porady

Koľko € sa platí za injekciu proti tetanu pre dospelú osobu?

viem,že sa má zaočkovať každých 15 rokov,/30 roč,45 roč,60 roč,.atď/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    červena ruža ďakujem pekne za odpoveď.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    "Povedal vám lekár, že potrebujete preočkovanie proti tetanu a záškrtu? Od marca si síce môžete vybrať z dvoch vakcín, ale za tie sa platí."

    https://spravy.pravda.sk/domace/clan...latit-sa-musi/
    červena ruža Ďakujem,ale ako som už napísala predtým, kúpila som si v jednej lekárni DIFTAVAX,zaplatila som 6,03 €,nakoľko inú očkovaciu vakcínu nemali a vraj sa nedá ani objednať mi bolo v jednej lekárni povedané,že ich lekáreň nemá ani distribúciu na túto vakcínu.
    mareko V televízii, dva či tri dni dozadu vysvetľovali, že poisťovňa je povinné aj túto vakcínu preplatiť v plnej výške. Práve preto, že nie je k dispozícii vakcína, ktorá bola pôvodne bezplatná. Občan musí byť zaočkovaný bezplatne. keď nie je bezplatná vakcína, musia uhradiť inú - dostupnú vakcínu. A očkovanie je každých 15 rokov.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Za očkovanie ani vakcínu sa neplatí nič. Ani nie týždeň stará, vlastná skúsenosť z Martina (dňa 22. 3. 2018). Zavolala som si do ambulancie, prišla o päť minút, sestrička ma zaočkovala, poďakovala som a šla . Žiaden doplatok, poplatok ani úplatok . Všetko prebehlo tak, ako malo.


    V televízii, dva či tri dni dozadu vysvetľovali (Zuzana Eliášová z ministerstva zdravotníctva), že poisťovňa je povinná aj túto "náhradnú" vakcínu preplatiť v plnej výške. Práve preto, že nie je k dispozícii vakcína, ktorá bola pôvodne bezplatná. Občan musí byť zaočkovaný bezplatne. Keď nie je bezplatná vakcína, musia uhradiť inú - dostupnú vakcínu.
    A očkovanie je každých 15 rokov.
    Naposledy upravil mareko : 28.03.18 at 13:08
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    červena ruža Ja som sa bola osobne pýtať v stredu 14.3.2018, priamo v VšZP,ale nič som nevybavila ,pretože vakcínu,ktorú mi predpísala p.doktorka si musím hradiť sama, lebo pôvodná vakcína, ktorá je bezplatná,nie je momentálne na trhu a náhradnú si musím zaplatiť v plnej výške-to mi povedala doktorka vo VšZP, vraj ma mala moja p.doktorka o tom informovať,že to bolo aj medializované,skrátka túto náhradnú vakcínu si musí každý pacient zaplatiť sám-to je moja osobná skúsenosť.Mne išlo hlavne o pricncíp, že na jednej strane hovoria, že je to zadarmo,že to plne hradí VšZP,ale na druhej strane pravda je iná !!!!!
    mareko ... veď to je ten podvod na ľuďoch. Ministerstvo povie jedno a poisťovňa si robí aj tak po svojom . Na Slovensku je to tak. Skúste neplatiť zdravotku alebo sociálku, to bude dlžôb. No poisťovne si môžu s nami robiť čo len chcú
    vicktor A co takto: Ministerstvo schvalilo zoznam lekov, cien doplatkov.
    Tam je uvedene vakcina A stoji 3 a je plne hradena poistovnou.
    Vakcina B stoji 6.
    Vyrobca skoncil s vyrobou vakciny A.
    Preplacanie sa nepresunulo na Becko automaticky.
    mareko Lenže Z. Eliášová tvrdila niečo iné. Keď sa nevyrába A má byť preplatená B ...lenže to tak nefunguje, aj keď by malo
    červena ruža To je také slovenské:-)
    červena ruža presne ako si napísal:-)
    buchač Zastariem sa do debaty.

    Šak čo riešite ? Je nejaký problém položiť 1-2€ za injekcijku alebo ide len o ten princíp.
    Lebo z princípu jeden kľudne dostane aj otravu a ani injekcijka mu nepomôže...
    Kuwa,,,keď sa musí, tak sa musí.

    Príkladne ja ?
    Pred časom v lekárni pálka za injekcijky = 35€
    Minule tie isté včeličky = 28€
    Šak jasné, že potešilo...lenže boli časy, že tie injekcije stáli 40€. Ide o to, že kategorizácia liekov prebieha každý mesiac. Čiže pani Eliášova sa až tak nemusela mýliť.

    Ako vravím ? Keď musíš, tak musíš...na zvyšok serieš.
    mareko Buchač, samozrejme "Keď musíš, tak musíš" (nie je to 2 ale 6 €, to tiež nie je podstatné). Podstatné je, že je to prípad od prípadu, liek od lieku, vyšetrenie od vyšetrenie .... napríklad kardio vyšetrenie (u nás v Martine)nezoženieš na poisťovňu, iba na priamu platbu, celá vyšetrenie stojí cca 45 € a viac, podobne očné vyšetrenie...atď, atď.
    Načo sme celý život platili odvody....áno, ide o princníp.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zle vieš s tými termínmi.
    Očkovanie sa má (malo by sa) vykonať každých 10 rokov.

    Za samotné očkovanie sa neplatí...pred cca mesiacom som sa bol dať očkovať.
    Vakcínu Imovax (len táto sa používa-je momentálne v ponuke) predpisuje obvodný lekár. Nie každá lekáreň ju má k dispozícii, zvyčajne ju musia objednať.

    Obvodný lekár je povinný preočkovanie zapísať do dokumentácie.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Nemas pravdu, je tam 15 rocny interval http://www.sprievodcaockovanim.sk/oc...ospelosti.html
    vicktor Ano, kedysi 10 rocny interval sa zmenil na 15 rocny.
    A uz dost davno. Aj ja by som mal ist.
    ivka70 neviem teda kedy, ja uz som hodne stary kus a par preockovani mam za sebou - a vsetky v 15 rocnych intervaloch
    buchač Mám - nemám...?
    Ja MÁM furt pravdu !!!

    Takže aj trochu inak ? Link vraví niečo aj o iných aspektoch ? Vraví.
    Ale ono je to v podstate jedno....no myslím si, že radšej skôr z tých objektívnych dôvodov.
    buchač Ďakujem buzerantovi za ohodnotenie...

    Snáď chytí tetanus na hlavu alebo pohlavie.
    Ale v poniektorých prípadoch hodnotiacich ide o rovnaký orgán...
    červena ruža moja obvodná lekárka má vypísané pred ambulanciou:každých 15 rokov, je to vraj po novom:15 r,30r.45r,60r,75r.atď
    buchač Z linku, čo dala ivka...dôležitejšie (podľa mňa) som zvýraznil.

    INÉ JE TO v prípade post-expozičnej profylaxie, v prípade znečistených poranení na základe zhodnotenia rizika infekcie baktériami Cl.tetani lekárom. Odporúčania post-expozičnej profylaxie ZÁVISIA od druhu a rozsahu poranenia, od OČKOVACIEHO STAVU pacienta (či bol kompletne alebo nekompletne očkovaný), ako aj od INTERVALU od poslednej preočkovacej dávky. NA ZÁKLADE toho JE POTOM odporúčané podanie aktívnej imunizácie (očkovacej dávky proti tetanu) alebo aj pasívnej profylaxie (podanie špecifických imunoglobulínov proti tetanu v odporúčaných dávkach). KONKRÉTNE ODPORÚČANIA ako aj dávky prípravkov sú uvedené v prehľadnej tabuľke v príbalových letákoch vakcín proti tetanu, ktoré sú dostupné na internete.
    =====================

    ivka70 (Dnes 16:47) neviem teda kedy, ja uz som hodne stary kus a par preockovani mam za sebou - a vsetky v 15 rocnych intervaloch
    -----------------------

    Nejde o to,že aký si starý kus...to som predsa aj ja.
    Ide o to,čo taký starý kus už má za sebou...a myslím si (som presvedčený), že ja určite aj viac.
    buchač Posledný odstavec v linku

    http://www.ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-50-Tetanus

    ....a kľudne by som dal aj iné linky, kde je vysvetlené toho viac.
    červena ruža chcela som ti osobne poďakovať v súkromnej správe,ale nešlo to.,takže takto: veľmi pekne ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď,pekný zvyšok večera prajem
    vicktor Komu dakujes? Asi buchacovi, ked je taky je iniciativny.

    ivka70: "...vsetky v 15 rocnych intervaloch"
    Ja niekedy v detstve a potom v 40 ked som nastupil no novej roboty, doktor ma vyhresil ze mam chodit pravidelne kazdych 10 rokov a potom som sa hlasil v 50 a obvodacka povedala ze doslo k zmene.
    červena ruža Po novom sa chodí každých 15 rokov, dnes som bola na preočkovanie proti tetanu,platila som za injekciu 6,03 €,vraj od 1.marca 2018 sú nové zákony!
    ivka70 ale nie su .... over si doplatok vo svojej zdravotnej poistovni
    červena ruža overím si,presne to mám v pláne,som zvedavá, čo mi povedia?!!!!
    červena ruža a áno,máš pravdu, musím nosiť zo sebou na lístku od doktorky napísané, že som bola dnes na preočkovanie,ak by som mala napr.úraz,aby vedeli, že kedy som bola na očkovanie proti tetanu!
      zbaliť

    Koľko € sa platí za injekciu proti tetanu pre dospelú osobu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.