Zavrieť

Porady

Postupne dedenie - dan z prijmu

Dobry deň.
Po mame som zdedila pozemok, ktorý chcem predať. Mama zomrela 04/2017. Nadobudla ho dedením po svojom otcovi v 09/2015.
Starký vlastnil pozemok 30 rokov.
Vzťahuje sa na môj príjem z predaja oslobodenie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mimkaa10 Čiže spočíta sa aj vlastníctvo starého otca? V zákone o DzP par 9 píšu tak, ze to nie je celkom jasne, ci len jeden poručiteľ akebo ak je priamy rad, tak aj poručiteľ nad ním.
    Nemate náhodou nejaký výklad k tomu? Ďakujem
    vicktor Mama zdedila po porucitelovi, ktory by sam nemal danovu povinnost z prijmu ak by predal.
    A ty tak isto, oslobodenie sa posunulo na teba.
    mimkaa10 Ahoj, náhodou nejaký výklad k tomu prosím? Vychádza mi veľká suma a toto ma zneistilo https://ficek.sk/dan-z-predaja-zdede...telnosti-14518
    Tweety Tam bol majiteľom menej ako 5 rokov.
    mimkaa10 Tweety, ale aj moja mama mala pozemok menej ako 5r, a ja spolu s mamou ho mame 2,5 roka .
    vicktor
    Budeme dufat ze vecer sa prihlasi Maria.
    Tweety Ale dedko ho mal dlhšie,či? Veď píšeš, źe áno, ide o postupné dedenie a to je uvedené pri § o oslobodení.
    mimkaa10 Ako som písala - dedko ho mal cez 30rokov. Keby sme to mali aspoň niečim podložene
    Victor Mária je odborníčka na dane? Poradí?
    mimkaa10 Vies co je zaujímavé? Dva dni hľadám definíciu postupného dedenia a jedine v tom paragrafe v zátvorke pri oslobodení sa o tom píše. Dnes mi na DU jpovedala jedna správkyňa, ze iba mamin cas sa započítava. Ale to je ako fakt mimo - keby mama nezomrela a ho predá , dan neplatí, ale ja uz dan platiť mam ? Hádam mi poradíte a nebude to tak.
    Kvaka mimkaa pozri si túto tému, tam je to vysvetlené dobre http://www.porada.sk/t255408-dan-z-p...j-dedenim.html
    vicktor mimkaa10: "Mária je odborníčka na dane?"
    Na pravo, cize patagrafy a tie su aj pri daniach.
      zbaliť

    Postupne dedenie - dan z prijmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.