Zavrieť

Porady

Ako urobím podmienené formátovanie a následne súčty podľa farieb?

Mám celkom jednoduchú tabuľku, ale dávno nepoužívanú a vzorce sa mi z nej vytratili asi po zmene programu. Trápim sa s ňou už druhý deň, a neviem si poradiť. Potrebujem na základe stĺpca B - Druh urobiť podmienené formátovanie podľa farby v oblasti " I4: O17" a potom dolu súčty podľa farieb za každý deň.
Hore v prvom riadku mám počet pondelkov, utorkov ... za dané obdobie - ani to mi akosi nevypočítalo správne.
Počet riadkov sa mení.
Prosím pozrite mi na to. Ide mi na nervy to vyfarbovanie ručne a ešte sa aj vždy pomýlim.

Ďakujem

VYRIEŠENÉ
Naposledy upravil IvetaH : 09.03.18 at 18:25
3 komentárov     zbaliť
vicktor Ako vyriesene?
Otvoril som subor a citam "ak je v stĺpci B znak Q, tak v I:O bude zelená; QR iná farba; P iná farba"
Tak som skusil v B6 QR prepisat na Q - nic sa nestalo, na P nic sa netalo, Delete nic sa nestalo.
Tak ako?
IvetaH Vyriešené som napísala, lebo sa mi podarilo nahodiť nové vzorce v mojom súbore a všetko mi funguje ako má. Tak som napísala vyriešené, aby niekto ďalší zbytočne nezabíjal čas.
vicktor Tak daj prec ten nevyrieseny subor, alebo pridaj vyrieseny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tu si pozri ako sa robi podmienene formatovanie
    https://support.office.com/sk-sk/art...b-402b349cb255
    alebo si najdi k tomu video na youtube

    a co sa tyka suctov, urob ich cez funkciu sumif, kde podmienka bude opat ako pri formarovani QR, Q, P .... zo stlpca B

    https://support.office.com/sk-sk/art...2-1697a653039b

    Ako urobím podmienené formátovanie a následne súčty podľa farieb?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.