Zavrieť

Porady

Pracujem v Čechách a na Slovensku prenajímam byt - aký je postup pri daňovom priznaní

Dobrý deň,

Potrebovala by som radu. Celý rok 2017 som pracovala v Čechách 01/2017-03/2017-DPP, 03/2019 aktuálne HPP. Zamestnávateľa chcem požiadať o ročné zúčtovanie. Doklady ob bývalých zamestnávateľov mám ( potvrzení o zdanitelných príjmech ze závislé činnosti). Chcem to doložiť účtovníčke v zamestnaí - CR. Na Slovensku budem musieť ale tiež podať daňové priznanie nakoľko tam prenajímam byt(v tom byte nemám trvalý pobyt a som registrovaná na daňovom úrade). Na Slovensko chodím len pár krát do roka navštíviť rodičou. Moja otázka znie. Vypracuje mi účtovníčka v ČR daňové priznanie kedže mám prenajatý byt na Slovensku? Ku danovému na SR budem musieť dokladať ešte papiere o zdaniteľných príjmoch. Je potrebné informovať českú účtovníčku ako mi vyšlo Slovenské daňové priznanie?

Ďakujem za Vaše reakcie a odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bencurka je offline (nepripojený) bencurka

    bencurka
    Na Slovensku treba podať DP typ B. Budete tam zarátavať aj príjmy zo zahraničia + prenájom
    romana2602 Ďakujem za odpoveď. A v čechách podám DP k dani z prijmu fyz.os. pro poplatníky majíci pouze príjmy ze závislé činnosti ze zdroju na území ČR / včetne daňových nerezidentu ČR/ tu spomeniem len príjmy z ČR?

    Pracujem v Čechách a na Slovensku prenajímam byt - aký je postup pri daňovom priznaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.