Zavrieť

Porady

dodatočné DP typ A

Dobrý deň, prosím o pomoc pri vyplňovaní dodatočného daňového priznania. Zamestnanec si v ročnom zúčtovaní neuplatnil bonus na dieťa. Mal uplatnenú odpočítateľnú položku na manželku a bola mu v ročnom zúčtovaní vrátená daň.Teraz som mu urobila dodatočné daňové priznanie s tým, že ako doklad som pripojila ročné zúčtovanie. Všetky údaje sú uvedené ako v ročnom zúčtovaní a teda preplatok na dani je uvedený v riadku 66 a následne mínusom v riadku 69 a nárok takže preplatok na dani nevznikne iba v riadku 72 nárok na daňový bonus. Na daňovom úrade mu povedali, že ako doklad má mať potvrdenie o zdaniteľnej mzde a v riadku 66, že má byť nula, nakoľko daň už nežiada vrátiť. Skúste mi to pozrieť, popripade vám môžem zaslať údaje z ročného zúčtovania. Lenže keď zadám do priznania odvedené zálohy riadok 66 je súčtový riadok a musí byť vyplnený

A potom v oddieli VII. riadok 69 sa rovná -368,17 a riadok 72 sa rovná 256,92.

Suma 256,92 je aj v riadku 57,60 a 61. Prosím pozri mi to či je to správne. Ďakujem
Naposledy upravil jaanna : 12.03.18 at 13:34
veronikasad Prilož RZD so zamazanými osobnými údajmi a napíš jednotlivé riadky a sumy DP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak už bola daň vrátená zamestnávatelom, na riadku 64 a 66 uvádzaš nula.

    DB - vyplníš oddiel IV, ak bol nárok za celý rok :
    r. 57, 60 a 61 = 256,92€
    r. 66 = 0

    odd. XI - zaškrtneš žiadam o vyplatenie DB, ak na účet - doplniť IBAN + dátum a podpis.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jaanna to znamená že v riadku 64 neuvediem zrazené zálohy?
    jaanna pretože keď ich uvediem vyhadzuje v riadku 66 chybu a podľa pokynov by mali byť ´údaje v uvedené správne, podľa mňa je správne uviesť, že mal nárok na vrátenie dane a v oddieli VII. uviesť, že nie je rozdiel v dani, to znamená, že nárok na vrátenie dane je 0.
    dobronika ahoj, prosím Ťa ako si dokončila to dodatočné priznanie? Ja mám tiež ten problém s vyplnením(potrebujem douplatniť bonus), ale stále mi tam hádže oranžové chybné riadky. Ak by sa Ti dalo, odfotila by si mi to hotové priznanie bez os. údajov. Ozaj a prečo tam máš zníženie základu dane 7606,66 - nie to súčet tých dvoch riadkov? Vopred Ti veľmi pekne Ďakujem.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.