Zavrieť

Porady

obnovenie živnosti popri zamestnaní a odvody

mala som pozastavenú živnosťod 6.6.2014 do 6.6.2017. nemala som v nej žiadne príjmy. V súčasnosti som zamestnanec. Mám povinnosť uhrádzať odvody a oplatí sa mi viac zrušiť živnosť,?
veronikasad za rok 2017 - po obnovení si nemala žiadne príjmy ?
ewala17 zo zivnosti nie, len plat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Odvody do SP platiť nemusíš, povinná registrácia ti nevznikla. V zdravotnej poisťovni si môžeš určiť vymeriavací základ pre platenie preddavkov nula.

    Ak však neplánuješ podnikať, je lepšie živnosť opätovne prerušiť, alebo zrušiť celkom.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ewala17 ďakujem velmi pekne ya odpoved, asi to zrusim , nech si nekomplikujem život.
    ewala17 vlastne by som si mohla obcas fakturovať vlastnej spolocnosti, neviem, ci by to malo lepsie vyhody ako davat si plat.
    veronikasad Máš s.r.o. aj živnosť ?
    ewala17 občianske združenie, kde som zamestnaná ako sefka a živnosť
    veronikasad s účtovaním OZ nemá skúsenosti ... Len pozor, ak nebudeš zamestnancom, zo živnosti budeš platiť predavky na zdr.poistenie z minimálneho vymer.základu ... Keď si však ustriehneš príjem zo živnosti do výšky 12-násobku minimálneho vymeriavacieho základu, odvody do SP platiť nebudeš (ale nebudeš za toto obdobie sociálne poistená) a uplatníš si paušálne výdavky, čistý príjem zo živnosti bude vyšší ako zo zamestnania - na odvodoch zaplatíš podstatne menej.
    ewala17 no do tohto sa vyznam jak hus do piva a je to pre mna trochu zlozite,ale dakujem za ochotu a tvoj cas, pekny vecer ti zelam( je na teba aj priamy kontakt? pre strycka prihodu...?)
    veronikasad Pekný večer aj Tebe, mám uzatvorený profil, ak budeš niečo potrebovať, ozvi sa cez Poradu.
    ewala17 oki, este raz vdaka a vsetko dobre
    veronikasad ďakujem
      zbaliť

    obnovenie živnosti popri zamestnaní a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.