Zavrieť

Porady

vypoved v dobe neurcitej aky dovod musia mat

Dobry den prajem chcem sa poradit pracujem pre upratovaci servis na dobu neurcitu a vyhodili ma v dobe neurcitej -jeden nemenovany market. Prisla som do prace a o pol hodinu ma predvolali na personalne a vymysleli na mna na zaklade anonymu ze som kradla, co nemaju na kamere a co nie je pravda.
Urcite osoby to na mna nasili, chceli sa ma zbavit spinavou robotou a neviem co mam robit. Nepodpisala som to, ale moj hlavny zamestnavatel servis mi dal, ze paragraf 60 - co nie je pravda. Jednoducho riaditelka marketu a moj sef servisu boli dohodnuti a toto na mna nasili. Ake mam pravo a co mozem spravit a ako to bude s mojou marodkou, ktoru som poslala postou?
Naposledy upravil ivka70 : 14.03.18 at 12:18
14 komentárov     zbaliť
ivka70 K tej marodke - oznamila si neodkladne zamestnavatelovi, ze si PN a potom tu PN postou poslala?
kikio ano oznamila oni ma chceli vyhodit na zaklade klamstva a chceli aby som podpisdala ihned vypoved ale ja som nepodpisala na druhy den som isla na pn
veronikasad ako suvisí marodka s tvojim "vyhodením" ?
kikio tak ze ja som vcera isla do praci a oni na mna nasili klamstvo zer som kradla na zaklade anonymu niekto napisal na papier ze som kradla a ziadny dvokaz nemali aj napriek tomu ze to je pod kamerovym systemom a ze strazia dvaja sbs sluzba tak ako mozem suhlasit s tym ked klamu chcu ma vyhodit zamerne lebo dakomu vadim nie a som v ochrannej lehote
veronikasad a z toho si ochorela ?
kikio A vy by ste sa radovali z toho akože však psychicki človek je z toho na dne nie!!
misoft Okrem neplatnosti ukončenia PP - mala by si sa zamerať i na to krivé obvinenie.
Ak by i naďalej trvali na svojom - súdne sa domáhať neplatnosti výpovede + na nich podať TO pre ohováranie - oni by ako žalovaná strana museli doložiť, na akom základe ťa označili ako "zlodejku" - a pokiaľ by nebol žiadny dkaz - tak im to poriadne zavariť - odškodným za poškodzovanie dobrého mena... atď, atď.....
Pokiaľ je pravda, čo píšeš - tak ten "servis" sa bude musieť riadne obracať, aby ti to vyplatil.
veronikasad Dušan, o akom neplatnom skonceni pracovného pomeru píšeš? Zamestnávateľ jej navrhol ukončenie pracovného pomeru dohodou v zmysle pár.60 ZP, dohodu nepodpísala, pracovný pomer trvá (riešila to PN-kou)
kikio Dal mi paragraf 68 keby niečo a na základe klamstva ma vyhodili keď nevieš tak nerieš ok buď taká dobrá ty by si podpísala keď by ta vyhodili a povedali by ti že dostali anonym že si kradla a dôkaz nemali proste som im vadila jednoducho.A pospinili moje meno
kikio Ďakujem za radu bola som na polícii povedala som čo spravili na mňa a oni povedali že to mám dať na inšpektorát práce odbili ma jednoducho robia si s človekom čo chcú teraz my dal hrubé porušenie disciplíny za to že som to nechcela podpísať a ešte plus mi drží papiere čo mi ma poslať na daňové a výplatu my ešte nedal a kolegyniam dal
veronikasad V zadaní píšeš o pár.60...
ivka70 pises, ze si na PN a ze mas par. 60? tak ako to je?
napadnut vypoved mozes do 2 mesiacov na sude, policia s tym nic nema ....
misoft kikio (Dnes 14:22) Ďakujem za radu bola som na polícii povedala som čo spravili na mňa a oni povedali že to mám dať na inšpektorát práce odbili ma jednoducho robia si s človekom čo chcú teraz my dal hrubé porušenie disciplíny za to že som to nechcela podpísať a ešte plus mi drží papiere čo mi ma poslať na daňové a výplatu my ešte nedal a kolegyniam dal
--------------------------------------------------------------------------
Ja som písal, že máš PODAŤ trestné oznámenie (a polícia ho musí prijať, tak isto i na prokuratúre, na súde) - nie že im tam máš vyplakávať a žalovať sa. To je ROZDIEL! Oznamovať niečo a podať niečo. To "podané" oni musia podstúpiť ďalej - prokurátorovi a TEN potom rozhodne a nariadi ďalší postup.
karka Čo s tým mali policajti akože urobiť??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Paragraf 60 je dohoda o skonceni pracovneho pomeru - s tou musis suhlasit, aby bola platna.
    Ak si ju nepodpisala, tak nie je platna a tvoj PP nadalej trva.
    Naposledy upravil ivka70 : 17.03.18 at 04:46
    jslancik napísal by som to lepšie: s tou môžeš, ale nemusíš súhlasiť.

    vypoved v dobe neurcitej aky dovod musia mat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.