Zavrieť

Porady

alzheimer

Určite niekto z poraďákov sa už stretol v rodine s alzheimerovou chorobou, má ju aj moja 73-ročná svokra.Zatiaľ je to ochorenie začínajúce ,preštudovala som o tom veľa literatúry, ale rada by som si prečítala aj Vaše skúsenosti.Bývam 150 km od svokry , ubytovať ju u nás v dvojizbovom byte je nemožné-ona býva v malej dedinke a nerada by som menila jej miesto pobytu,nakoľko doma je doma, pozná to tam a je to pre ňu také bezpečie - pocit istoty .Vrátila sa z pobytu v Kremnici, zatiaľ ako tak funguje, je leto tak často za ňou chodíme aj ostatný súrodenci aby sme zabezpečili príjem liekov a dohliadli na stravovanie, tak sa striedame aby bol stále niekto s ňou.Po svokrovej smrti zostala sama tak nemá žiadny pocit pre povinnosť ani pre bežné veci ako varenie, upratovanie, nechce sa jej okrem modlitebnej knižky nič čítať, sledovať telku,chodiť medzi ľudí už sme si na to aj zvykli že ju do žiadnej práce nezapojíme, pretože tvrdí že sa v živote narobila dosť.. O svojej chorobe vie,pokiaľ sa dá tak ešte skúšame jej pamäť , ale už to lepšie nebude len horšie.A o tom ako bude ďalej by som sa chcela dozvedieť viac, aby som vedela čo ma čaká v budúcnosti.Už teraz je to dosť nápor na psychiku a čo bude ďalej.. ? Najhoršie je aj že hľadám opatrovateľku aspoň na tie 4 hodiny denne, obvolala som všetky možné organizácie - svokra je z okresu Žiar nad Hronom a je to problém .Mesto a rôzne organizácie v meste poskytujú opatrovateľky len na svojom území mesta, v obci nemá záujem nikto o prácu opatrovateľky a v dedinke kde býva svokra je už skoro každý v dôchodkovom veku a do domova dochodcov je to zatiaľ neaktuálne.A jediné stredisko na alzheimera je pokiaľ viem v Bratislave - organizácia Memory.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela

Detto Amiši kašlú na celý svet a žijú svojim životom, a to zdravým.
Je viac príkladov na svete.
Ži a nechaj žiť, nepodmaňuj nasilu. Všetko má svoj význam.
" Keďže amiši sú potomkami iba niekoľkých stoviek pôvodných prisťahovalcov, genetické poruchy nie sú výnimočné. "

Toto je len jeden príklad so "zdravého" života amišov.
Mohol by som ti dať ešte viac, ale to nemá význam.
Na jednom TV programe som svojho času sledoval seriál o ich živote, kde bolo veľa sekvencií natočených skrytou kamerou. Niečo neskutočné u veriacich.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ing. Ľubomír Janoška
Mao vyhrabal "tradičnú čínsku medicínu", keď zistil, že štát nemá na lieky.
Tým nechcem povedať, že všetko alternatívne je zlé, ale treba rozoznávať, na čo sa dá spoľahnúť a čo je iba viera, zdeformovaná nebohým čínskym vodcom a ideológom.
Tie plusy sú určite od ľudí, ktorí sú v problematike aspoň hlavných liečebných svetových smerov zorientovaní na 100%. Tomu tu nemôže hádam nikto uveriť. A hlavne, keď nič podobné neskúsili na vlastnej koži. Takže najskôr ide už iba z princípu stále o tých istých chronikov. Buď plusy alebo mínusy.
Po 50-ke mi začalo klesať jedno obočie. Dosť ma to mrzelo, zrejme by sa to dalo u nás poriešiť plastikou. V rámci akupunktúry, na ktorú som už aj zabudla popri svojej liečbe založenej takmer iba na surovej strave, som jedného dňa zistila. že sa dostalo do normálnej polohy. Vravím doktorovi, ... áno, liečim dráhu ..., je to tým. Ubehli roky, a je tam, kde má byť aj bez skalpela.
Neveriaci tomášovia.
(Asi by sa mali príspevky presunúť inam. Nazbierali sa.)
1 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Soltec
...dôležité poradenstvo zdarma.
Vsak napis navod, esej, blog, knihu, ... a zverejni, pomozes viacerym nez len sebe.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Soltec
Pomožem s týmto problémom ako ho riešiť. Hovorím o skutočnej liečbe alzheimera. Nejdem Vám nič predávať ponúknem Vám len dôležité poradenstvo zdarma.
Hmmmm... reklama? REKLAMA!
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ing. Ľubomír Janoška
korela
Ing. Ľubomír Janoška
Mao vyhrabal "tradičnú čínsku medicínu", keď zistil, že štát nemá na lieky.
Tým nechcem povedať, že všetko alternatívne je zlé, ale treba rozoznávať, na čo sa dá spoľahnúť a čo je iba viera, zdeformovaná nebohým čínskym vodcom a ideológom.
Ešte dopíš, čo pozakazoval, aby mal prospech z toho iba on.
Nerozumiem
Chcela som uviesť zdroj, bola som si istá jednou knihou, nenašla. Mala som na mysli predovšetkým feng šuej, neviem, ako sa mu to podarilo vôbec zakázať, bol v ňom majster, sám ľahšie ovládal masy. O tomto učení tu máme dosť skreslené predstavy, to nie je iba o soškách, farbách a pod., tie sa vôbec nemusia nachádzať v priestore. Žiadne.
Ak vediete obchodné, alebo ktorékoľvek iné rokovanie s nimi, ani vám nenapadne, ako je miestnosť "ošetrená" v ich prospech.
Zakázal toho viac, info je na nete dosť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Chcela som uviesť...
Šenga a šonga teraz neriešim...ALE základná otázka znie :
Starala si sa niekedy o osobu s Alzíkom ?

Myslím si, ba som presvedčený, že veru nie.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
korela
Chcela som uviesť...
Šenga a šonga teraz neriešim...ALE základná otázka znie :
Starala si sa niekedy o osobu s Alzíkom ?

Myslím si, ba som presvedčený, že veru nie.
Tá istá otázka patrí aj Tweety, nakoľko mi dala neužitočné.
0 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac


Ešte koľko krát sa budeš realizovať pomstychtivý vtáčik...?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač


Ešte koľko krát sa budeš realizovať pomstychtivý vtáčik...?
Mínusky z pomsty dávaš jedine ty. Alebo je v tom niečo inšie?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
buchač


Ešte koľko krát sa budeš realizovať pomstychtivý vtáčik...?
Mínusky z pomsty dávaš jedine ty. Alebo je v tom niečo inšie?
add.1 - Mínusky zvyknem (síce nie vždy) aj zdôvodniť. Pri totálnych hlúpostiach to nemá význam.
Tebe posledne udelenú som zdvôdnil...a za svojím názorom si stojím.

add. 2 - Zopakujem otázku ?
Ošetrovala si niekoho z rodiny (24 hodín denne), koho navštívil Alzík ?

Ak nie ( čo je vysoko pravdepodobné), tak by si mala skôr mlčať a nie dávať hodnotenia.
0 2
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač
Tweety
buchač


Ešte koľko krát sa budeš realizovať pomstychtivý vtáčik...?
Mínusky z pomsty dávaš jedine ty. Alebo je v tom niečo inšie?
add.1 - Mínusky zvyknem (síce nie vždy) aj zdôvodniť. Pri totálnych hlúpostiach to nemá význam.
Tebe posledne udelenú som zdvôdnil...a za svojím názorom si stojím.

add. 2 - Zopakujem otázku ?
Ošetrovala si niekoho z rodiny (24 hodín denne), koho navštívil Alzík ?

Ak nie ( čo je vysoko pravdepodobné), tak by si mala skôr mlčať a nie dávať hodnotenia.
Ako sa hovorí: pozametaj si najprv pred svojím prahom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
Ako sa hovorí: pozametaj si najprv pred svojím prahom.
Ak sa pozrieš na prvú stránku témy, tak je tam jeden môj príspevok...síce samé bodky, ALE tie majú/presnejšie povedané, v tej dobe mali svoj význam.

Takže som sa asi aj nemýlil v tom, že si nemala možnosť starať sa o jedinca s Alzíkom...lebo by si sa inak správala a aj vyjadrovala.
...a modli sa ku všetkým svatým, aby to tak aj ostalo.

Ja s manželkou (jasné, že ona viac) sme pár rokov ťahali starostlivosť o svokru...a keď k tomu pridáš Parkinsona a ku koncu aj rakovinu ?


TY nie si hodná hodnotiť moje príspevky...sú nie názorom, ale považujem ich za urážku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať