Zavrieť

Porady

Registracia DPH v Nemecku cez amazon predaj

Mohol by som poprosit o radu ohladom DPH v Nemecku?Ide o to ze by som mal zaujem predavat cez Nemecky amazon vyrobky z ciny. Prebieha to tak ze sa objedna tovar v cine a po zaplateni tovaru a cla sa tovar prezrie, vytriedi a preposle to skladu v Nemecku, odkial ho potom amazon dalej posiela klientom co si ten tovar objednali. Docital som sa ale ze ked je tovar skladovany v Nemecku tak sa tam musim zaregistrovat ako platca DPH. Moze mi niekto poradit ako to presne prebieha a ako to ovplyvni cenu konecneho vyrobku? DPH sa musi zakomponovat priamo do ceny tovaru predavaneho v Nemecku?A kedze dovazam z Ciny, tak si asi narokovat naspat nic nemozem? Napriklad tovar v hodnote 100 eur poslany do nemeckeho amazonu sa bude predavat za 140 eur(20% profit + 20% DPH)?Lebo potom ma nemec predavajuci cinske vyrobky v nemecku obrovsku vyhodu, lebo on nemusi byt platca DPH ak neprekroci urcitu sumu, a tympadom moze rovnaky tovar predat za 120. Alebo mozem predat za 120 aj ja, ale budem mat o 20 nizsi profit..Chapem to dobre?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Registracia DPH v Nemecku cez amazon predaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.