Zavrieť

Porady

Nčzd na manželku

Dobrý deň,poprosim Vas o radu,manžel vypisuje DP a riešime NČZD na manželku(mna:-) ...ako rataam vždy mi vyjde niečo ine...môžte mi s tým niekto pomôcť?je to prvý krát...
takže od 1.1.2017 som poberala rodičovský príspevok na dceru...ale od 1.9.2017 mam schválený opatrovatelský na syna....čiže tento príjem priznávam v lll.oddiele DP...
výška opatrovatelského je 249,35 +49,8 príplatok....
a moja otázka je ....berie sa len tých 249,35 eura alebo spolu aj stým príplatkom?
ako to vlastne vyrátam tu NČZD ?a čo odvody?lebo sa tam píše ....príjem -zaplatene odvody...ale za mnaa platí štát...
veľmi pekne dakujem za každú pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Do tvojho príjmu idú všetky príjmy, aj zdaniteľné, aj nezdaniteľné - okrem presne stanovených zákonov - tak si to treba pozrieť. RP patrí k tým výnimkách. Prísp za opatrovanie samozrejme ide do príjmu - a tých 49 -to je vlastne zvýšenie príspevku. a odvody neplatíš, tak nemáš čo odpočítať.
    a v poučení máš presne aj takýto prípad - výpočet NČZD na manželku, ak má nejaký príjem. Ak dcéra bola vo veku do troch rokov (do septembra) - tak uvedieš počet mesiacov 12.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kačenka28 Ďakujem za odpoveď....ja som to rátala podľa toho poučenia..... 3803,33-1196,6=2606,73:12=217,22x4=868,91. .....takže táto suma bude vDP ako NČZD na manželku?.......možno to vyzerá blbo,ale tak radšej som si to chcela overiť
    veronikasad Prečo počítas pomernú časť, keď podmienky boli splnené celý rok?
    Katy a R ak tam uvedieš celý rok - tak nedelíš 12 timi!
    Alebo ak si to teda vypočítaš na mesiac - tak potom aj vynásobíš počtom mesiacov (nie vždy to musí byť 12) kedy mala dcéra 3 roky?
    kačenka28 No a už som zas mimo....takže NČZD bude2606,73?...
      zbaliť

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    NČNM je v Tvojom prípade 2 606,73 €

    Čiže, splnila si 9 mesiacov RP + 4 mesiace opatrovateľský = máš nárok na celý rok mínus Tvoj príjem z opatrovania /4 mesiace krát 299,15/
    kačenka28 Ďakujem vám za odpovede ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.