Zavrieť

Porady

Dan z prenajmu nehnutelnosti - DIC

Dobry den, koncom minuleho roku som prenajala nehnutelnost v mojom vylucnom vlastnictve. V tychto dnoch som isla riesit danove priznanie, lenze som zistila, ze je potrebne k tomu DIC. V problematike som sa uz zorientovala. Som si vedoma, ze budem platit pokutu za oneskorenu registraciu.

Na doplnenie informacie: som na rodicovskej dovolenke, zijem v zahranici (v tomto bode som zrejme celkovo zlyhala - moznost sa fyzicky dostavit na DU aj s originalom zmluvy o prenajme potrebnej k nahliadnutiu). Ziadny iny prijem nemam.

Vedeli by ste mi, prosim, poradit, je mozne DIC vybavit aj v kratskej casovej lehote ako stanovenych 30 dni, aby som stihla podat danove priznanie? Ako sa v takomto pripade postupuje?

Dakujem.
Naposledy upravil Quettinai : 20.03.18 at 09:35
8 komentárov     zbaliť
veronikasad Aký príjem z prenájmu si dosiahla?
Quettinai 390 (cca 180-190 su z toho naklady) x 4 mesiace.
Mila123 registrácia na DU sa dá urobiť aj cez Slovensko.sk (s novým op, resp. Tvoj op musí mať čip)
Quettinai Vyborne, OP ma cip. Skusim vyuzit tuto moznost.
Quettinai Uz som sa pustila do registracie, no appka k tomu potrebna vyzaduje nainstalovat k PC citacku kariet. Tu, zial, nemame.
veronikasad Za rok 2017 nie si povinná podať daňové priznanie. Tvoj príjem z prenájmu nedosiahol polovicu ročnej NCZD. Registráciu však treba urobiť a listom oznámiť že si nepresiahla príjem.
Quettinai Dakujem za objasnenie. Registraciu vykonam.
Quettinai Ako som dopadla. Vysledok: Vcera som bola registrovat nehnutelnost, pred velkonocnymi sviatkami nemali akurat v ten den, ked sme tu boli na otocku, strankovy den. Danovy urad bol ale otvoreny pre podanie priznani.

Vyplnila som tlacivo, vsetko prebehlo v poriadku, nechceli ani nahliadnut do zmluvy. Poslu mi poukazku s pokutou na 60 eur.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    ..len upresnim ze pri najme podla Obcianskeho zakonnika sa nevyzaduje pisomna najomna zmluva. ...v tom pripade s tebou spise pracovnicka DU zapisnicu z ustneho pojednavania (na nic nenavadzam )
    Naposledy upravil dmc : 20.03.18 at 11:44
    Quettinai Rozumiem ;-)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Oznam DU predĺženie lehoty na podanie DP do 30.6.2018 (na predpísanom tlačive) a budeš mať dosť času na vybavenie registrácie.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak by si bola na Slovensku - sprav ako radí dmc..
    lebo aj keď má tvoj OP čip -treba ísť najskôr k policajtom.
    Ja by som to najjednoduchšie u teba videla tak - že normálne vyplníš tlačivo potrebné k registrácii, podpíšeš - a niekto (rodič napr) to tu za teba zanesie na DU, rep poštou pošleš?
    A ak by bola zmluva o nájme napr od 1.2. - tak ani pokuta za neskorú registráciu nebude. najnižšia pokuta za neskorú registráciu je 30 eur .
    DP za rok 2017 je povinné od zdaniteľného príjmu 1900 eur
    Naposledy upravil Katy a R : 20.03.18 at 11:08
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Katy, mala zdaniteľný príjem za rok2017, len neprekročila príjem pre povinnost podať DP (390*4-500)
    Katy a R už som zaregistrovala - že je to krát 4
    gazda Manželka prenajíma ako súkromná osoba byt od septembra 2017 a súčasne je živnostníčka. Musí si vybaviť tiež to DIC na DU? A isť k policajtom?
    gazda A ešte - viete číslo účtu na zaplatenie dane z prenájmu nehnuteľnosti?
    veronikasad DIČ má predsa ako živnostníčka pridelené, príjem z prenájmu zdaňuje spolu s príjmom z podnikania a platí na rovnaký účet, pridelený sú s predcislim 500208
    gazda Ďakujem
      zbaliť

    Dan z prenajmu nehnutelnosti - DIC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.