Zavrieť

Porady

Opravné DP po vykonanom RZD

Robím jedno opravné DP... Známej bolo vykonané RZD, vyšiel preplatok 41 Eur a ten jej bol vrátený vo výplate za február. Teraz sa spamätala, že šak mala ešte dohodu... Mám od nej už potvrdené RZD od zamestnávateľa aj s vyplnenou druhou časťou o vrátení preplatku, tých 41 a mám od nej aj potvrdenie o zdan.príjmov zo zabudnutej dohody. Nahodila som do opravného DP oba príjmy a vyšiel preplatok 35. Daňovému úradu musí poslať späť ten rozdiel 6 eur, však? A ja to len uvediem v poznámke?
7 komentárov     zbaliť
ivka70 zaplatenu dan si dala bez tych 41 eur?
hanelle nie, do riadku 64 v DP A som dala sumu dokopy z úhrnu preddavkov na daň zo zmluvy + z dohody
jessko ako postupovat, ak mam tiez RZD, kde zamestnavatel este nevyplatil preddavok - na druhej casti poznaci len ze je zostatok z preplatku, ten nevyplati a ja mam podat opravne danove priznanie, kde to cele napocitam a preplatok vrati nasledne danovy urad?
ivka70 tvojou prilohou opravneho DP je RZD, nie original tlaciva od zamestnavatelov, tu dan vratenu tam musis zohladnit
ivka70 jessko zamestnavatel ak uz urobil rzd musi preplatok vyplatit a postupujes ako hanelle
alebo sa dohodnu, ze zamestnavatel rzd nikdy nerobil a namiesto neho da potvrdenie o zdanitelnej mzde a zamestnanec si poda riadne DP
hanelle ďakujem, takže len v riadku 64 dám sumu zníženú o vrátenú daň a potom vyjde čo má doplatiť... už to takto sedí aj v DP. Ešte raz vďaka
jessko pani z danoveho uradu mi povedala, ze ak bolo urobene RZD a nebolo este vyplatene a zaroven zamestnavatel potvrdu druhu cast RZD, tym dnom uz prestava vyplacat preplatok (zrazat nedoplatok) a vysporiadanie si uz riesi danovnik cez danove priznanie. a ano, v pripade uz vyplateneho za zrazene preddavky ponizuju o preplatok. Tiez som navrhol, ze by sa "zrusilo" to rzd a na miesto toho by bolo potvrdenie, ale neviem, co to uz budu ochotny urobit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Opravné DP po vykonanom RZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.