Zavrieť

Porady

Prenesenie danovej povinnosti v stavebninach

Ahojte,ak obdrzime fa s 0% dph,ako odberatel s odvolavkou vid v prilohe,je treba fa samozdanit?
IMG_20180323_164811.jpg  
IMG_20180323_164740.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    DF s prenesením DP (kovy) aj s DPH (v MRP si musím FA nahrať 2-krát) - daňová povinnosť podľa § 69 ods. 12 písm. g) a nárok na odpočet DPH v zmysle § 49 ods. 2 písm. b), niektoré stavebniny vystavujú dve faktúry, čo nám uľahčuje účtovanie, niektoré nie, dávajú všetko na jednu FA.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 ok, ale v kontrolnom vykaze mi to taha do B 1? ked to samozdanim?
    Kristina27 veď to aj patrí do B.1 KV - § 69 ods. 12 zákona
    Kováczová Môžem sa opýtať, v akej výške si potom odberateľ nárokuje na odpočet DPH v uvedenom prípade (vo výške 6,46 eur?) Som v tomto nováčik a nechcem zakladať novú tému, ďakujem.
      zbaliť

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    1. A aký dávate kod typ DPH pri takejto dodávateľskej fa? v KV to má byť B1.
    2. Prosim Vás a keď naopak ja vystavujem fa s PDP a chcem aby mi to ťahalo do KV do A 2-aký tam dať typ DPH?
    Ďakujem.
    Naposledy upravil deha : 05.04.18 at 10:03
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 Zalezi,aky mate uctovny program
    deha Zaskakujem jednu vážne nemocnú bohužiaľ v MRP! Ja robím v SAP e tam je vsetko na riadkoch žiaden problém, ale z hentoho programu sa neviem vôbec vysomáriť, keby aspoń mali uvedené tie kody DPH presne ktoré riadky DP DPH reprezentujú , človek by sa vedel zorientovať raz dva , takisto aj KV. Omnoho zložitejšie programy to majú úplne jednoducho riešené, toto aby človek pol dňa len skúšal a aj to som si potom nie istá. Už som dávala dodatočné DP aj KV.
    Žabinka mrp.sk - podpora- otázky a odpovede, tu si nájdeš odpovede na otázky ktoré ťa trápia, len treba trošku návody poštudovať.. napr.:
    https://faq.mrp.sk/Zadavanie-viacery...lny-system-510
    https://faq.mrp.sk/Zadavanie-VYDANYC...UALIZOVANE-506
    deha To som pozerala už horom dolom všetky tie nové Faq, ale objavila som MRP-kov na faceb. a tam som konečne vydolovala, čo potrebujem, ide mi o to aby som zbytočne nedávala toľko opravných a dodatočných DP a KV. Hovorím opakovane, že v normalnom živote robim v SAPe a v druhej firme v NAvisione a tam je to kliďánko v riadkoch ešta aj podľa častí KV A1,A2 ... zadám a idem, tu neviem, čo mi ovplyvní, aby mi to zadalo tam , kde chem, chú byť v MRP múdrejší od pápeža a je na ich hanbu, že tieto veci riešia až v 3 mesiaci od začiatku platnosti zákona. teaz som zas narazila na vyučt. elektriny a zas som v sr....
      zbaliť

    Prenesenie danovej povinnosti v stavebninach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.