Zavrieť

Porady

mám 0 NČZD v ročnom zúčtovaní daní

dobrý deň. prosím o radu.
brat bol zamestnaný od 1/2017-10/2017 (dostal ročné zúčtovanie dane, kde je preddavková daň vypočítaná na základe príjmu - výdavku x 19% bez odčítania NČZD (3803,33 resp. 3169,40)) prečo? v riadku je uvedená 0.
následne za 11, 12 mesiac je živnostník uplatňujúci paušálne výdavky. ako urobím výpočet dane za živnosť. môžem uplatniť celú NČZD?
vďaka
6 komentárov     zbaliť
ivka70 aky bol jeho zdanitelny prijem v rzd?
ako to, ze ziadal o rzd, ked mal prijem zo zivnosti?
MIMA16-19 akurát čítam, že to je potvrdenie o ZP FO. .. príjem 9140,36 (z toho úhrn príjmo plynúcich na základe dohôd vykonávaných mimo prac.pomeru 772,50).. výdavky na ZP a sp 1224,51..PREDDAVKOVA DAN 1503,96.. NČZD .. 0
živnosť za 11/2017 .... 1170€
veronikasad Nie je starobný dôchodca?
Mila123 ale výsluhový?
MIMA16-19 Nie. Ale mam aj klienta, ktory je cely rok invalidny dochodca a pobera dochodok stat zanho plati odvody. Od 11 mediaca sa vsak stal zivnostnik. Ma to vplyv na vypocet? Ako vypocitam dan zo vsetkych prijmov?
Xanti Nehnevaj sa ale na mieste tvojich "klientov" utekám od teba kade lahšie.
Základné veci netušíš, ani nemáš snahu si to nájsť. Myslíš, že stačí zadať na poradu a ti to babenky tu vyrátajú? A všetko dajú na zlatom podnose.
Ako wau sila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Uplatnis nczd z celkovych prijmov v DP.
    Zjavne zamestnanec vo vyhlaseni nepodpisal, ze si nezdanitenu cast bude uplatnovat.

    mám 0 NČZD v ročnom zúčtovaní daní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.