Zavrieť

Porady

Nulové DP a výdavky na poistné do ZP

Dobrý deň. Ako postupovať pri vyplnaní DP. Príjmy zo živnosti sú nulové. SZČO je invalidný dôchodca + poberá vdovský dôchodok. Uplatňuje si paušálne výdavky.
Do riadku príjmy zo živnosti sa uvedie nula a do riadku výdavky sa tiež uvedie nula? Môže sa suma zaplatených odvodov do ZP uviesť na riadku - výdavky? Alebo sa uvedie na riadkoch príjmy aj výdavky nula a sumu zaplateného poistého sa do výdavkov neuvádza?. Tým mu vyjde ZD=0. Suma zaplatených odvodov bola 91,84eur.
Prosím ako postupovať. Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maria129 Má do riadku výdavky uviesť výdavky na ZP? Alebo sa uvádza len nula a do tabulky č.1 sa uvedie suma zaplatených odvodov. Teda mu vyjde ZD nulový. Môže to byt aj takto?
    kn-alka načo chcete podávať nulové DP, príjmy nula - výdavky nula? Nemá povinnosť podávať DP.

    Ak si chce uplatniť stratu, musí podať DP s tým, že do výdavkov uvedie odvody, vykáže stratu. Zaškrtne, že vedie daňovú evidenciu.
    Maria129 On chce aj tak podať. Takže aj ten postup, kt som písala vyššie môže byť? Teda uplatnovať si bude paušálne výdavky. Na r. príjmy aj výdavky sa uvedie nula a dole v tab.č.1 suma zaplateného poistného. Je to správne aj takto?
    kn-alka áno, môže, aj keď je to úplne zbytočné
    Maria129 hovorila som mu, že nemusí podávať, ale on aj tak chcel. Dobre, dakujem za pomoc
    veronikasad Urob mu daňovú evidenciu a vo vydavkoch uvedies zaplatené poistné, čin vyjazes stratu z podnikania
    kn-alka však som to už vyššie písala, nechce
      zbaliť

    Nulové DP a výdavky na poistné do ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.