Zavrieť

Porady

Nepeňažná výhra

Dobrý deň! Obraciam sa na Vás o pomoc pri riešení daňového priznania u invalidného dôchodcu. Daňovník inv.dôchodca poberá príspevok na opatrovanie a v roku 2017 vyhral mobilný telefon v hodnote 595,-eur. Kým sa nezmienil v výhre uplatnila som ho manželke v daňovom priznaní, ale v tomto prípade keďže má tam tú výhru, by som mu mala spraviť riadne daňové priznanie? Ďakujem za odpoveď!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    príspevok na opatrovanie nie je zdaniteľným príjmom
    výhra 595 € nie je vyššia ako zdaniteľný príjem 1.901,67 a teda by som DP zaň nepodávala

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    1: čo sa týka jeho DP (manžela) - tak to je povinné len ak je príjem(zdaniteľný) nad 1900 - čiže on ozaj nemusí podávať.
    .....
    2. K DP manželky: píšeš že "uplatnila som ho manželke v DP" - to akože si manželke znižovala ZD o NČZD na manžela?.
    Tak v takom prípade -ak to chceš mať správne - treba do jeho príjmu započítať všetko - aj ID, aj opatrovateľský, aj tú výhru, ... aj neviem čo ešte mal?(bude to vôbec v súčte menej ako 3800?)
    - ak príjem manžela presiahne 3800 - tak NČZD na manžela nemá význam, ani to tam netreba písať (nulu)☺
    Naposledy upravil Katy a R : 26.03.18 at 14:23
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Evičkaa áno znížila som ZD o NZDČ na manžela, práve že je to viac ako 3800 ..takže neviem. nie ešte nemá podané.
    Katy a R no ak je jeho príjem viac ako 3800 - tak NČZD na manžela nemá význam dávať do DP manželky. pretože sa rovná nule.☺ (on niekoho opatruje? - príspevok)
    Evičkaa áno opatruje svoju matku, takže teraz mám mu spraviť zvlášť daňové kvôli tej výhre alebo nemusím?
    Katy a R ale veď ti píšeme, že jemu netreba ☺ - ak si v zadaní napísala všetky údaje. Upravím (rozdelím) príspevok - nech to máš prehľadnejšie
    Evičkaa ok, dobre ďakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.