Zavrieť

Porady

Je 45% z ceny stravných lístkov nedaňový náklad?

Dobrý deň,

účtujem v podvojnom účtovníctve, pri zostavovaní daň. priznania prav. osôb kolegyňa v r. 2016 dávala 45% z ceny stravných lístkov, ktoré boli zo mzdy zrážané zrážkou zamestnancov, ako položky zvyšujúce VH.
Ja si myslím, ale že to nieje nedaňový náklad firmy, kedže o tom neúčtuje na žiadnom nákladovom účte a tým pádom by mi 45% SL nemalo vstupovať ako do daňového priznania, a preto by som potrebovala poradiť.

Vopred ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzka150 ďakujem, keby firma, ale sa rozhodla, že zamestnanec nebude doplácať na stravné lístky nič 55% pôjde ako daňový náklad na 527 a 45% nedaňový náklad 528.
    Jarka 1 Áno tak, ale ešte by som najprv prispela niečo zo sociálneho fondu a zvyšok nedaňový náklad
    veronikasad Aká je cena stravneho lístka? Ide o gastrolístky? Do nákladov môžete zahrnúť až 55% ceny stravného pri pracovnej ceste 5-12 hod.
    zuzka150 ceny SL 3,38 € a ide o gastrolístky
    veronikasad Aktuálne je maximálny daňový náklad zamestnávateľa 55% z 4.50€, pripravuje sa zvýšenie na 4.80€. zbytok uhradíte zo sociálneho fondu alebo bude pre firmu pripočítatelna položka.
    zuzka150 ďakujem za Vašu odpoveď.
      zbaliť

    Je 45% z ceny stravných lístkov nedaňový náklad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.