Zavrieť

Porady

Vzdialenosť stromov od susedovho plota

Dobré ránko poraďáci,

máme taký "malý problém".
Naša predrahá susesa sa rozhodla, že nám začne robiť zle.
Začala včera tým, že nám ošklbala vinič, ktorý je pol metra od jej plota a prečnievali k nej asi 10 cm výhonky.
Tým by ma ani nebola tak nabrúsila, ale odlomila nám haluz zo slivky, ktorá trčala necelého pol metra. Tá haluz bola jednou z hlavných na strome, takže sa s ním môžeme rozlúčiť. Nechápem, prečo to urobila, strom jej netieni, resp. tieň vrhá až neskoro večer, slivky jej z neho do záhrady nepadali, všetky stihli padať k nám. Tak neviem...

Preto by som sa chcela spýtať, či niekde existuje nejaké pravidlo, v akej vzdialenosti môžu byť stromy v záhrade od plota susediaceho s ďalšou záhradou. Možno na to pravidlo ani neexistuje, ale rada by som to vedela.
Ak bude treba, ja tú slivku kľudne dám vypíliť, ale od susedy budem žiadať to isté a nebude to pre ňu také ľahké, pretože ona má na konci záhrady ovocný sad, ktorý teda prečnieva cez plot sakramentsky.
Akurát ja sa neznížim k tomu, aby som jej to ničila...

Diky za postrehy!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    AlaNR

    ...odlomila nám haluz zo slivky, ktorá trčala necelého pol metra. Tá haluz bola jednou z hlavných na strome, takže sa s ním môžeme rozlúčiť. Nechápem, prečo to urobila, strom jej netieni, resp. tieň vrhá až neskoro večer, slivky jej z neho do záhrady nepadali, všetky stihli padať k nám.
    Vlastník pozemku (suseda) má výslovne zakázané nešetrne alebo v nevhodnom ročnom období odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo vetvy, presahujúce na jeho pozemok.

    Môže tak urobiť šetrne, vhodne a primerane, ale len vtedy, ak vetvy, korene nad mieru primeranú pomerom zasahujú do jeho vlastníckeho práva.

    skúsim pozrieť aj nejaké súdne rozhodnutia, aby to nebolo také všeobecné

    dana

    Vzdialenosť stromov od susedovho plota

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.