Zavrieť

Porady

Všeobecné podanie na DÚ

Som právnická osoba, jednoosobová s.r.o. S DÚ komunikujem elektronicky. Daňové priznania posielam cez aplikáciu E Dane. Chcem poslať oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania. Pošlem to ako všeobecné podanie, nakoľko neviem nájsť v tej aplikácii tlačivo na toto oznámenie.
Mila123 Agacs nemôžeš byť PO, ty ju vlastníš.......
Agacs Ďakujem za upozornenie. Myslím si, že rozumiete o čo ide.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    prihlas sa na portal financnej spravy a v katalogu formularov mas
    Snímka jkjkh.PNG  

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    tento rok je na odklad podanie predurčené tlačivo, treba pohľadať, alebo podať rovno cez portál daňového úradu, tam to tlačivo majú.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Agacs Ďakujem pekne, to tlačivo som tam už našla . Po vyplnení tlačiva na konci sú možnosti: Ulož, načítaj, vytlač, skontroluj, vyčisti. Keď kliknem na Ulož dá ma do E Dane a ďalej už neviem, keď sa aj prihlásim nie je tam to vyplnené tlačivo.
    misoft Nuž - tak postupuj inak - Vytlač a odnes osobne na DÚ. A je to! Ale to asi DÚ zaujímať nebude i napriek tomu, že slovensko.sk máva riadne problémy....
    Mila123 Dušan sro musí podávať všetku korešpondenciu od 01 01 2018 iba elektronicky.....
    Žabinka Agacs, ty musíš byť najprv prihlásená a až potom vyplňovať.. Lebo ak to vidíš tak ako píšeš, že máš na konci tlačiva Ulož, načítaj, atď, tak nie si prihlásená..
    pavol54 to fyzicky nejde, ani nezoberú
    misoft Mila123 (Včera 21:22) Dušan sro musí podávať všetku korešpondenciu od 01 01 2018 iba elektronicky.....
    --------------------------------------------------------------------------------
    Ja viem... ale vie to aj prevádzkovateľ slovensko.sk, prípadne iný daňový portál, keď sa k nim niekedy nedá riadne prihlásiť, podať?
    Občana, podnikateľa, živnostníka vedia bu*erovať, ale oni sami sú svätí....
    Ing. Ľubomír Janoška Musíš ísť do osonej internetovej zóny (cez ikonu s tvojim menom), tam sú tie isté tlačivá, ale dajú sa odoslať elektronicky. Na ľavej strane máš inú ponuku než v e-dane, aj keď na pravej strane je ten istý formulár.
      zbaliť
    Keď vyplníš formulár, treba ho najprv dať skontrolovať a ak je v poriadku - potom podpísať ZEPom (ak si sa teda s.r.o. registroval na finančnej správe už prostredníctvom el. OP). Po podpísaní stačí podať, resp. odoslať a oznámi ti že podnie bolo odoslané - dá sa vytlačiť.
    Agacs Ďakujem všetkým za snahu pomôcť, ale chyba bola v tom, že mi na portáli FS, eDane neaktualizovalo tlačivá, vlastne som tam nemala to oznámenie. Vzor oznámenia som mala z iného miesta.Keď sa mi už konečne prešla aktualizácia, tak to už bolo v poriadku, ako riadne priznanie sa podávalo aj oznámenie. Len mi potom dalo, že nebolo odoslane ale v odoslaných dokladoch som neskoršie to našla odoslané. Neviem či bola aj preťažená sieť, alebo bez problémov to s DÚ nemôže byť.

    Všeobecné podanie na DÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.