Zavrieť

Porady

Oznámenie o dedičské konaní.

Ak zomrie niekto, kto je slobodný a nežijú ani rodičia, zo zákona by mali dediť súrodenci ak som správne informovaná. Musia byť o dedičskom konaní informovaní všetci súrodenci? Čo v prípade ak vedia, že dedičské konanie prebehlo, ale neboli o ňom informovaní a na majetku zomrelého je plomba.?
Oliwa Ak boli informovaní o smrti súrodenca a boli aj na jeho pohrebe, mohli predpokladať, že bude nasledovať aj dedičské konanie. A podľa toho sa mohli zariadiť, eventuálne sa mohli ujať vybavovania pohrebu a notár by bol kontaktoval ich...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    oznámenie dostane ten, kto vybavoval pohreb. upresní údaje - a až potom bude samotné DK.
    A dedí sa nielen zo zákona - ale aj závet môže existovať. a tiež môže existovať (aj dediť zo zákona) osoba, ktorá žila s ním zdieľala spoločnú domácnost.
    Ešte doplním. Že o súrodenca sa treba zaujímať aj počas jeho života (možnože potreboval pomoc?) - nielen keď treba dediť.
    potom by takáto situácia určite nenastala.
    Naposledy upravil Katy a R : 05.04.18 at 10:01
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    meha To všetko chápem, len ak sú v rodine problémy, osoba, ktorá vybavovala pohreb zatají niektorých súrodencov, či musia byť upovedomení o dedičskom konaní aj napriek tomu, že nič nezdedia, alebo zomrelých nechal závet?
    Katy a R treba si to vyriešiť (ujasniť) v rodine - neviem, ako sa dajú zatajiť súrodenci? Na DK sa pozývajú všetci dediči
    Existuje aj možnosť - že DK sa zastaví pre nemajetnosť. (za života si majetok môžem previesť aj na kamaráta z mokrej štvrte).
    agneska2 Notár nie je jasnovidec, pátra iba po uložených testamentoch.
    agneska2 Katy , súrodenec pozostalého sa dá zatajiť
    Katy a R no mne tá možnosť ani nenapadla (asi som naivka) ☺ - ale zase, ak to zatají, tí súrodenci sa vedia ohradiť - zistiť, kto má na starosti DK je ľahké (na stránke prísl. súdu)
    agneska2 Si ešte nepočula o súrodencovi (jeho synovi) v zahraničí ?
    Už len keby chcel zo zahraničia splnomocniť domáceho : správny text + úradný preklad = radšej zatajiť (ako u nás)
    Katy a R mali sme - celá rodina rozlezená kde kade - potrebné splnomocnenie s presným textom mi dal notár - poslala som im mailom, žiadny preklad, stačil podpis bez overenia. naspäť poslali mne poštou a ja som doložila na DK.
    vicktor Asi je rozdiel ked niekto ineho zastupuje a nezucastneny dedi standarny podiel a ked niekto si vygeneruje mail ze ten iny sa vzdava dedicstva v prospech tajnostkara.
    Katy a R neviem čo tu píšeš o vygenerovanom maile (doplním, že načo by už komu bol? na .....☺) a vzdávaní sa dedičstva ??? - pri DK na zastúpenie potrebuješ splnomocnenie. nič viac a nič menej ☺
    vicktor Ja nevinim teba z nekalych praktik, moja poznamka je vseobecna.
      zbaliť

    agneska2 je offline (nepripojený) agneska2

    agneska2
    "Ak zomrie niekto, kto je slobodný a nežijú ani rodičia" , tak o jeho smrti by jeho súrodenci mohli vedieť , ak sa netúlajú po svete a (obyčajne) ten , kto vybavoval pohreb , má prvý kontakt s notárom a mal by mu nahlásiť celú skupinu oprávnených dedičov

    Oznámenie o dedičské konaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.