Zavrieť

Porady

Slovenská rada rodičovských združení

Dobrý deň, ako rodič dieťaťa som bola zvolená do OZ Rodičovské združenie pri strednej škole. Pri kontrole účtovníctva tohto OZ som sa pozastavila nad členskými príspevkami do SRRZ. Každoročne odvádzajú pre nich nemalú čiastku do tohto "spolku" členský príspevok za žiaka (cca 150 - 200 eur). Túto sumu by som si určite predstavovala využiť užitočnejšie, hlavne, keď som čítala nejaký príspevok na internete, ako SRRZ je "nefungujúce" zariadenie už dlhšie a že takto zneužíva nevedomosť predsedov OZ, ktorí tento príspevok každoročne odvádzajú. Moja otázka: musí uvedené OZ, ktoré funguje pri škole odvádzať tento príspevok za žiaka do SRRZ? Podotýkam, že uvedené združenie pri škole má vlastný účet, vlastné IČO. Má niekto s týmto skúsenosti? Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    SRRZ je OZ, vase RZ je tiez OZ ... su to dva samostatne subjekty.
    Zisti na zaklade akej zmluvy/dohody su odvadzane tieto ciastky pripadne ci vase RZ je clenom SRRZ.
    Kováczová Takže členské je odvádzané - predpokladám na základe Stanov SRRZ-čl.5 - práva a povinnosti členov - členovia sú povinní .....
    Keď som pozerala na stránke SRRZ - nikde som tam nenašla naše OZ, a tá ich stránka vyzerá, ako by ju nikto neaktualizoval už X rokov. zdá sa mi to všetko také "podozrivé", a chcela by som niekde nájsť nejaký paragraf, kde sa hovorí, že všetky školy a školské zariadenia MUSIA (alebo nemusia) byť zaregistrované v tomto podivnom spolku.
    ivka70 zakon neviem, ale myslim si, ze nemusia, do SRRZ sa dava normalne prihlaska, teda musi existovat aj sposob vystupenia z tejto organizacie

    Slovenská rada rodičovských združení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.