Zavrieť

Porady

Zahraničná pracovná cesta JÚ

Ako zaúčtovať zahr. prac. cestu - jednoduché účtovníctvo, živnostník. Niektoré platby kreditná karta, niečo Diners club (úverová karta), stravné + drobné výdavky hotovosť a občas bežný účet - prevod. Môžem zadať celý cesťák do ID tak ako pri podvojnom v deň vyúčtovania? Zápis v peň. denníku - výdaj služby, výdaj daň.náklad, výdaj priebežné položky a v banke, na karte (kreditnej aj Diners) v deň platby výdaj priebežné položky? Stravné pokladňa (tiež mi to dáva cez priebežné - to by som mala asi z ID vyhodiť a zadať len v pokladni výdaj služby) alebo musím zadať v ID každý doklad samostatne - nákup letenky, hotel, internet a pod. v deň platby? Zúčtovanie cesťáku je totiž neskôr ako platby z kariet. Môžu byť platby z kreditnej karty a Diners club - úverovej karty zapisované klasicky ako výdaj z banky alebo to musí ísť aj cez stĺpec 22 - úvery? Robím v Pohode, ak by mal s tým niekto skúsenosť. JÚ nezvyknem účtovať, takže ocením všetky rady aj čiastočné. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Uľahči si robotu, všetky výdavky súvisiace s pracovnou cestou, vrátane stravného v zmysle zákona o cestovných náhradách, vyúčtuj cez cestovný príkaz ako VOZD z pokladne alebo cez interný doklad. Platby kartou (výdavky z BU) zaúčtuj ako osobnú spotrebu živnostníka. Predpokladám, že okrem pohybu na BU má aj doklady k jednotlivým položkám (letenky, ubytovanie, internet) ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Silvia5 Doklady mám - faktúry, no nemám doklad o hotovostnej platbe, len bezhotovostnej takže to by asi nebolo ok. DU by mi pravdepodobne neuznal v hotovostnom výdaji bezhotovostný doklad o úhrade. I keď cesťák je doklad sám o sebe. Neviem. Iné JÚ nemám, tak by som to chcela mať čo najlepšie. Každopádne ďakujem za radu.
    veronikasad Potom musíš všetky výdavky okrem stravného, účtovať cez interný doklad a priebežné položky
    Napr. ubytovanie - ID výdaj - VOZD - ostatné služby
    ID príjem - priebežné položky
    BU výdaj - priebežné položky
    cez cesťák budeš účtovať len stavné v zmysle zákonao cestovných náhradách. Ak stravné bolo súčasťou ubytovania, nárok v zmysle zákona krátiš.
    Silvia5 Musí to byť teda po položkách v presných dátumoch, nie v jednom ID - cestovné karta a v BU po položkách priebežný výdaj?
      zbaliť

    Zahraničná pracovná cesta JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.