Zavrieť

Porady

Prednostná exekucia

Dobrý deň, neviem vypočítať prednostnú exekuciu...mne vychádza suma 152,22, na internete mi vypočítalo 173,54 eur, neviem aká by mala byť správna výška zrážky zo mzdy.

zamestnanec ma čistú mzdu 403,20 (480 v hrubom) + vyživuje jedno dieťa. Aká by mala byť výška exekúcie (výživné)?
Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
ivka70 vyzivne na to dieta, ktore vyzivuje?
Kamila123 nie. Vyživne platí na dieťa ktoré ma s prvou manželkou. S druhou ma druhé dieťa.
ivka70 tak skus dat cely vypocet, aj s cislami, ako pocitas, niekto skontroluje .... (mne vysla uplne ina suma v kalkulackach ako pises ty )
misoft A terajšia manželka? Spadá pod vyživované osoby?
ivka70 kedze nie je manzelka )ako pise dolu), nespada ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    do vyživovaných osôb započíta manželku a druhé dieťa, zrážka vychádza 166,26€ odpočítateľná na neho je 119,69 na druhú manželku a dieťa 99,74
    Naposledy upravil willma : 09.04.18 at 07:31
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kamila123 Dakujem. Iba upravujem informaciu...s tou druhou nie sú manželia, žijú spolu s jedným dieťatom. Môžete mi prosím napisať výpočet? Ja som počítala (403,20-119,69-49,87=233,64/3=77,88*2=155,76
    ivka70 tak preco pises o manzelke, ked nie su manzelia?
    ked je len jedno vyzivovane dieta, zrazka kazdopadne musi byt vyssia ako pri vypocte od willmy, ked ti vypadne jedna vyzivovana osoba
    Kamila123 môžem poprosiť o výpočet?
    Na upresnenie - má dve deti. Jedno s prvou manželkou, ktorej je povinný platiť výživné (tu je ta exekucia). aktuálne žije s partnerkou s ktorou ma druhé dieťa.
    ďakujem
    ivka70 do vyzivovanych osob sa pocita len to jedno dieta, partnerka/matka dietata nie, lebo nie je manzelka a nepocitas ani dieta, v prospech ktoreho je exekucia na vyzivne, cize vo vyzivovanych osobach je len jedno dieta
    skus tu, mas tam cely postup s tretinami pri prednostnej zrazke https://www.humanet.sk/prirucky-navo...stika-exekucie
    Postup výpočtu zrážky tretinovým systémom: z čistej mzdy sa odpočíta základná suma a zvyšok čistej mzdy sa zaokrúhli nadol v eurocentoch na sumu deliteľnú troma. Ak je zvyšok čistej mzdy nižší ako suma, nad ktorú sa zrazí zrážka bez obmedzenia (150 % životného minima), tak sa zvyšok čistej mzdy rozdelí na tri tretiny. Ak je zvyšok čistej mzdy vyšší ako suma, nad ktorú sa zrazí zrážka bez
    obmedzenia, tak sa suma 150 % životného minima rozdelí na tri tretiny a zvyšok čistej mzdy, ktorý presahuje 150 % životného minima, sa pripočíta k prvej tretine.
    Druhá tretina sa použije len na prednostné pohľadávky.
    ...
    willma VÝPOČET
    Nepostihnuteľná časť na povinného -119.69 €
    Nepostihnuteľná časť na ďalšie osoby -49.87 €
    Zrážka bez obmedzenia 0 €
    + 1/3 189.54 €
    Zrážka 189.54 €
    Povinnému prináleží 213.46 €
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.