Zavrieť

Porady

vhodny archivacny program na stare maily

ahoj, neporadi niekto vhodny, archivacny program na stare maily? Na svojom pocitaci pouzivam Microsoft Outlook 2010 SK , IMAP. Potreboval by som stare, firemne maily vyarchivovat do nejakeho programu a potom vymazat z servera, lebo mi stale vypisuje ze mam plnu schranku. Neporadi niekto vhodny program? Dakujem J
Naposledy upravil Dav : 10.04.18 at 08:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Keby miesto IMAP bolo nastavenie POP3 - tak e-maily by sa sťahovali rovno na PC. Po stihanutí (podľa nastavenia) by sa v e-mailovej schránke poštového servera vymazali a schránka by bola de facto prázdna.
    Na PC v poštovom klientovi (Outlook) by sa tieto dali Archivovať.
    https://www.onehelp.cz/onebit/kb/cs/pop3-vs-imap

    Doplnenie: Keďže máš IMAP, na to aby sa dali e-maily prečítať, musíš byť on-line pripojený na internet, pretože sa len ZOBRAZÍ obsah z poštového serveru. Kapacita je obmedzená napr. na 1000 e.mailov.
    Pokiaľ by bol POP3 - vyšle sa požiadavka na poštový server, ten ODOŠLE komplet celý e-mail do poštového klienta (Outlook) u teba, uloží ho v priečinku účtu poštového klienta (a prípadne i zobrazí). Zároveň sa na poštovom serveri vymaže. A kapacita záleží na veľkosti TVOJHO úložiska (HDD, SSD a pod.). Tento uložený (u teba) e-mail je pre teba dostupný kedykoľvek (aj keď nie si on-line - bez internetu).
    Ďalšia možnosť je aj tie e-maily (cez IMAP) u seba archivovať - v podstate ti ich stiahne z poštového servera a uloží u teba.
    https://support.office.com/sk-sk/art...0-46a5c33274f6
    https://bit.ly/2uXOZIs
    Naposledy upravil misoft : 10.04.18 at 08:30
    solide ano, o tomto rieseni samozrejme viem, ale ide mi o to ze casto pracujem v terene, a nie vzdy clovek so sebou nosi pocitac, preto mi vyhovuje sa prihlasit sa v terene aj pomocou ineho PC a moznost vidiet svoje, pracovne maily. Zial sa to rozrasta , preto by som taku, centralnu archivaciu, kde by som si v pripade potreby mohol JEDNODUCHO vyhladat pracovne maily stare viac rokov uvital. J
    misoft Posledný odsek...... + odkazy.....
    Inak - ak prístup z iného PC - tak fakt len IMAP a potom doma si urobiť archiváciu.

    vhodny archivacny program na stare maily

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.