Zavrieť

Porady

Kožné choroby u psov

Dobrý deň, mám 11 ročnú fenku NO a na srsti sa jej urobili také krvavé chraste. aj jej chovanie sa zmenilo, je taká bez života. Žerie zatiaľ dobre, ale je pochudnutá. K veterinárovi s ňou nemôžem ísť, jedine že by veterinárka prišla k nám, ja len či sa s týmto už niekto nestretol. Ďakujem za každú odpoveď
f1.jpg  
f.jpg  
f3.jpg  
f4.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    to musí vidieť veterinár, takže je potrebné ho zavolať, 11-ročná NO už je dosť v pokročilom veku u tohto plemena, veterinár bude vedieť najlepšie určiť, v čom je problém, v tomto veku je už najlepšie riešiť každý problém s veterinárom

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    Na srsti sa jej krvave chrasty nemohli urobit, na kozi ano. Moze to byt cokolvek, od banality zaparena koza (nedostatocna udrzba srsti) cez ekzem, cez vykusane loziska, az po svrab, demodikozu, autoimunitne ochorenie.
    Blanka c Ďakujem pekne, je to zápal pľúc + tie kožné problémy, dala jej ATB do pondelka uvidíme.

    vango je offline (nepripojený) vango

    vango
    Aj moja kokerspanielka ma hrcky aj s chrastami po celom chrbatiku. Je to povrchove. Jeden veterinar mi povedal, ze s najvacsou pravdepodobnostou je to dôsledok rakoviny, z ktorou bojuje uz tri roky. Ale neurobil ziadny rozbor, ani neposlal vzorku na presetrenie.
    Tak som oslovila dalsieho veta, pretoze okrem toho ma aj "vyrastok" medzi ocami. Uz na nom mala bakteriálnu infekciu. Ale s chrbtom si rady dat nevie. Asi budem nastojit na odobrati vzorky, nech viem, na com je. Zatial jej 2x pichli kortikoidy a berie antibiotika. Mam pocit, ze ten medzi ocami sa zmensil a je aj "krajsi".
    Inak je to 14-rocna fenka, nie je na nej vidno, ze by trpela. Na svoj vek je vitalna, vesela...
    Nemate niekto skusenosti s niecom takym?

    Kožné choroby u psov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.