Zavrieť

Porady

Môže učiteľ na vyučovaní použiť moju prácu ako ukážku zlej práce - a to počas mojej neprítomnosti?

Včera sa ku mne dostala informácia, že vyučujúca pred celou triedou prezentovala moju prácu, ktorá ňou nebola hodnotená pozitívne. Ja som na vyučovaní nebola prítomná. Hoci nepovedala moje meno, všetci v triede vedeli, že je to moja práca, pretože sme sa predtým medzi sebou rozprávali o tom, kto má akú tému. Je to z jej strany profesionálne a etické? Ide o pomaturitné štúdium na strednej pedagogickej škole. Zvažujem, že sa na ňu budem sťažovať u riaditeľa školy, no najskôr by som si rada overila, či mám na to právo. Ďakujem za všetky rady a odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    ZahradnikAmater
    Ja by som si za tou učiteľkou došiel. A pekne ju poprosil, aby mi ukázala, ako má vyzerať dobrá práca a pomohla mi naučiť sa to. Aby som ja bol profesionálny. Čo vyriešiš sťažnosťou? Pomôže ti to zmúdrieť, dospieť alebo zvýšiť kvalifikáciu?
    Arwen7 Ďakujem za odpoveď, ZahradnikAmater. Súhlasím, že je vhodné konzultovať to najskôr priamo s ňou (zajtra máme dohodnuté stretnutie). Chcela som si len overiť, či vôbec mám právo od nej žiadať, aby sa už podobná situácia neopakovala. Nie som totiž jediná, kto s ňou má problém.
    Všetci vyučujúci rešpektujú, že sme dospelí ľudia a na základe toho s nami aj komunikujú.
    Ona skôr kritizuje, jej prejav na vyučovaní je prevažne o výčitkách na margo našich chýb. Odmieta nám umožniť nahliadnuť do učebných osnov, odporúčanou literatúrou pre jej predmet je časopis Naša škôlka. Ja rešpektujem jej hodnotenie mojej práce, ale nepovažujem za etické prezentovať ju pred celou triedou práve v čase, keď nemôžem byť prítomná na vyučovaní. V každom prípade sa s ňou zajtra stretnem a na základe toho sa rozhodnem, či podniknem ďalšie kroky.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze ju pouzit - nazorne vyucovanie je lepsie ako x teorii.
    Za to, ze si tam nebola prave ked sa preberala zla ukazka prace, ucitel nemoze.
    Za to, ze vsetci vedeli, ze je to ukazka tvojej prace, tiez nie- za to si mozes sama, kedze ste sa o tom zhovarali.
    Vyucovanie je na to, aby ste sa nieco naucili - aj naucili poucit sa z chyb, ktore robite - mala by si sa tesit, ze vies co mas opravit, aby tvoja praca bola nabuduce excelentna.
    Stazovat sa mozes, ale skor sa zosmiesnis a nic tym nedokazes.
    Ucitel nic neporusil.
    V zivote budes musiet znist sj ovela adresnejsiu kritiku ako toto, ber to ako sucast pripravy na realny zivot
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Arwen7 Ivka, ďakujem za odpoveď. Súhlasím s tvojím názorom, že učiť sa dá aj z chýb. No aj tak si myslím, že vzhľadom na to, že som jej svoju neprítomnosť na vyučovaní vopred oznámila, mohla si pripraviť aj iné príklady "zlých" prác. Viem, o čom je reálny život, mám 40 rokov, VŠ vzdelanie + DPŠ a už viac ako 10 rokov sa venujem vzdelávaniu dospelých v komerčnej oblasti. Považujem za samozrejmé rešpektovať osobnosť každého človeka, ktorého mám niečo naučiť a snažím sa mu vytvoriť čo najlepšie podmienky na to, aby to zvládol. Pretože jeho výsledok je predovšetkým mojou známkou.
    No zároveň očakávam, že sa aj ja stretnem s profesionálnym prístupom a vyučujúci bude rešpektovať to, že keď sa učím, robím aj chyby a jeho spätná väzba by mala byť predovšetkým konštruktívna a motivačná. Nie taká, že polovica triedy zvažuje ukončenie štúdia alebo preradenie na inú školu - a to len kvôli jednej vyučujúcej.
    ivka70 ale ona nesla po tebe a tvojej praci (kedze ani nic nemenovala), ona vybrala z odovzdanych zlu pracu a tu rozobrala ... to, ze ty si nebola prave na hodine predsa nemoze mat vpolyv na to, co ona pripravila pre vsetkych
    podla mna to beries prilis osobne, hoci ucitelka to tak ani neprezentovala ani nikoho nemenovala ... skus sa nad tym povzniest

    to, ze s ucitelom nie ste spokojni polovica triedy nema vplyv na to, ze rozoberala niecu (tvoju) pracu a upozornovala na chyby v nej ...
    bettylou To je tak,keď sa niekto nevenuje štúdiu,ale nepodstatným malichernostiam.
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    Mám obavu, že je to ako s tou blondínou v televízore - zákon nebol porušený.
    To, že pedagóg nepostupoval profesionálne (nevybral si na ukážku tému, ktorú rozpracovalo viacero študentov), neznamená, že bol povinný postupovať profesionálne.
    buchač Povolanie učiteľ = diagnóza !!!

    Môže učiteľ na vyučovaní použiť moju prácu ako ukážku zlej práce - a to počas mojej neprítomnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.