Zavrieť

Porady

Materská - konateľka odmena za výkon funkcie

Prosím ako je to v prípade, že sa čerpá materská z odmeny za výkon funkcie konateľa. Odmena za výkon funkcie konateľa vyplýva z rozhodnutia valného zhromaždenia,môže byť vyplácaná aj počas materskej prípadne nesmie?
Dakujem.
Naposledy upravil Sarlotka : 13.04.18 at 20:53
Mila123 ak si na MD z pozície konateľka, odmena je predsa za vykonanú prácu, a ty ak chceš mať mzdu, nemôžeš byť platená ako konateľka, musíš sa prihlásiť do SP na inú pracovnú pozíciu......a spoločnosť ťa určite platí iba za vykonanú prácu, nie za pozíciu
Sarlotka nejde o mna.... na pracovnu zmluvu nemoze byt prihlasena(vyplýva jej to z nejakých iných právnych predpisov), len na odmenu za vykon funkcie konateľa ...čiže musí byť odmena pozastavena, z toho mi vyplýva opat rozhodnutim valného zhromazdenia?
dakujem len toto som potrebovala, ci odmena je pozastavena resp. musi byt pozastavena...
szco napr. môze vykonávať cinnosť aj pocas materskej,
ano pracovný pomer mi je jasný, ale zaujíma ma odmena za výkon funkcie konateľa...
neriadim sa tu ani zákonníkom práce a preto mi akosi chýbajú aj oznamovacie povinnosti atd... konateľku bude vykonávať aj po narodení dieťaťa hned ako jej to dovolí zdravotný stav ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Materská - konateľka odmena za výkon funkcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.