Zavrieť

Porady

Odhláška zamestnávateľa zo ZP

Ahojte, prosím Vás, chcem odhlásiť zamestnávateľa ako platiteľa ZP, no neviem, či sa to dá elektronicky, alebo musím v papierovej forme. Zamestnanec mal ZP Dôvera a neviem nikde nájsť dokument na odhlásenie zamestnávateľa. Poradíte? Ďakujem krásne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Zamestnávateľa neodhlasuj, ak nezaniká firma. Odhlásiš posledného zamestnanca a ak začne znovu niekoho zamestnávať, tak prihlásiš ďalšieho zamestnanca.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem, áno viem o tom, že zo ZP ho nemusím odhlásiť. Avšak zo SP je povinnosť do 8 dní. Ale som si istá, že on už nebude zamestnávať, pretože plánuje ukončiť podnikanie. Preto som chcela odhlásiť, no elektronicky akosi neviem.
    Jarka 1 Odhlásiš cez registračné listy. Tam máš manuálny vstup Registračný list zamestnávateľa. Vo vytvorení RL si rozklikneš Prihláška a zobrazí sa aj možnosť Zmena a Odhláška. Stačí sa trošku s tým pohrať a nájdeš to aj sama.
    veronikasad Pýta sa na ZP, nie SP.
    mondes V ZP registračný list???
    veronikasad Priložila som odkaz
    Jarka 1 Áno, pýta sa na ZP, ale v komentári vyššie do toho nezmyselne zamontovala aj SP. Tak som si myslela, že aj to chce riešiť.
    mondes Tým nezmyselným zamontovaním SP som len chcela poukázať na to, že by to malo byť jednotné. Teraz v jednej inštitúcii sa nemusí odhlasovať, v druhej do 8 dní a v tretej musí oznámiť, že nemá zamestnancov, preto nebude posielať mesačné prehľady. Všetko je to na "hlavu".
      zbaliť
    mondes Ďakujem Veronika. Takže len v papierovej forme? Nedá sa to priamo na stránke Dôvery?
    veronikasad Pošli poštou, ale až keď SZČO ukončí podnikanie.

    Odhláška zamestnávateľa zo ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.