Zavrieť

Porady

Ak pôjdem na PN v ochrannej dobe po ukončení PP dohodou ráta sa mi to do dôchodku?

Našla som tu veľa diskusii o PN v ochrannej dobe, len sa chcem uistiť, či tomu správne rozumiem. Ked ukončím pracovný pomer a idem na PN v ochrannej dobe - mám na to 7 dní a PN sa zanáša priamo do soc,poisťovne od 1. dňa. je ale lepšie sa ísť najskôr prihlásiť na úrad práce a potom tam doniesť kópiu PN alebo mi stačí sa evidovať po ukončení PN? a ešte otázka, mám krátko pred dôchodkom - ráta sa mi PN do dôchodku? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, PN v ochrannej dobe nosis rovno do SP.
    Je asi lepsie sa najskor prihlasit na UP, vybavit si podporu a potom ist na PN, ak ta lekar uzna. Da sa to stihnut v 7 dnovej lehote, podpora sa v takom pripade prerusi a po skonceni PN dovyplaca.
    Ak by PN trvala dlhsie ak orok, narok na podporu by potom uz nebol.
    Cas PN po skonceni PP sa do dochodku nepocita (pokial si nebudes platit dobrovolne dochodkove poistenie pocas nej).
    Naposledy upravil ivka70 : 23.04.18 at 08:11
    kika323 Ďakujem.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    záleží o akú chorobu ide? Ak je to súrne ideš hneď a evidovať sa pôjdeš až po vyliečení. ak nie - tak je podľa mňa lepšie najskôr sa zaevidovať - a potom ísť k lekárovi.
    ak nie si poistená - čo po skončení PP nie si, tak sa ti nemá čo rátať do dôchodku.
    kika323 Ďakujem

    Ak pôjdem na PN v ochrannej dobe po ukončení PP dohodou ráta sa mi to do dôchodku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.