Zavrieť

Porady

Pracovný pomer na dobu určitú = automatické skončenie prac. pomeru bez nutnosti čokoľvek riešiť pri dosiahnutí príslušného dátumu?

Mám prac. zmluvu na dobu určitú ku dňu 31.5.2018.
Chcem sa len 100% uistiť, že je to tak ako si logicky myslím (čo ale v práve nie je samozrejmosť používať logiku).

Domnievam sa, že teda podľa toho môj pomer automaticky končí dňom 31.5. a ja jednoducho nemusím prísť ďalší deň do práce, bez toho aby som dával nejakú výpoveď alebo sa s niekým o tom vo firme bavil (personalista) v prípade, že by sa ma nikto nepýtal či chcem pokračovať (čo sa u nás ľahko môže stať) a nikto mi nič nemôže lebo jednoducho dňom 1.6. už nie som automaticky zamestnanec firmy.

Predpokladám, že je to tak ale radšej by som to mal potvrdené právnikom, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pracovný pomer na dobu určitú končí dňom dohodnutým v pracovnej zmluve, pokiaľ sa so zamestnávateľom nedohodnes inak. Ak pred ukončením pracovného pomeru nepodpíšes dohodu o zmene pracovnej zmluvy, tvoj pracovný pomer skončí 31.5.
    kopretinka 28.04.18 20:47 priradil do Porady
    kopretinka 28.04.18 20:47 odstránil(a) z Porady

    Pracovný pomer na dobu určitú = automatické skončenie prac. pomeru bez nutnosti čokoľvek riešiť pri dosiahnutí príslušného dátumu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.