Zavrieť

Porady

Znovu objavene dedičstvo po smrti otca

Môj otec zdedil v dedine po rodičoch pôdu. Vedľa jeho pozemku bola medzi domami parcela, ktorá bola vedená ako cesta .My ako aj moji predkovia sme túto cestu desiatky rokov používali ako prístupovú cestu k našim pozemkom a udržiavali ju v dobrom stave. /kosili/. Nedá sa hovoriť o nejakých výnosoch. V minulých rokoch v obci prebehla ROEP a my sme zistili, že nebohý otec je na katastri vedený ako majiteľ tejto parcely /dlhý slíž asi 12 árov/ titul nadobudnutia - 2 dedičské konania po jeho rodičoch.
Sme traja súrodenci. Keď sa chceme dostať k uvedenej parcele ako dedičia, treba obnoviť dedičské konanie a dohodnúť sa. Dvaja súrodenci ešte nechcú obnoviť konanie a jeden chce.
Mám otázku : Môže jeden dedič bez súhlasu dvoch začať hýbať s touto
parcelou, obnoviť dedičské konanie bez súhlasu ďalších a nakladať s touto parcelou po svojom ? Ďakujem za odpoveď.
"cien" prosím o bližšie vysvetlenie ako môže jeden z dedičov postupovať. Ďakujem
Naposledy upravil zazriva : 01.05.18 at 21:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    "Hýbať" s tou parcelou nemôžeš.
    Ale návrh na na prejednanie novoobjaveného majetku dať môžeš aj ty sama (aj tu na porade nájdeš, čo treba) . Na príslušnom súde. pokiaľ dobra pamätám - kolok k návrhu treba - stojí 6,50 . Potom bude DK
    doplním k ďalším poplatkom (z vlastnej skúsenosti). za DK je najnižší poplatok myslím 30 eur - záleží od hodnoty majetku (predpokladám, že to bude dosťaj vo vašom prípade ?? Plus notár si učtuje výdavky, napr poštovné a všetko čo vynaložil . (mňa to stálo 32 eur, lebo som mu všetko dala ja, splnomocnenia a pozvánky som rozdala ja) .
    Plus potom, po skončení DK ešte súdny poplatok - zrejme tiež najnižší (od hodnoty majetku) - 6,50.
    samozrejme, treba so vopred dohodnúť!!!
    Naposledy upravil Katy a R : 01.05.18 at 09:58

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Súrodenci nechú obnoviť konanie zrejme pre poplatky. Ak si ochotný hradiť to sám, možno súrodenci budú súhlasiť, aby si to zdedil. Môžu ti dať aj splnomocnenie na zastupovanie.
    zazriva poprosím o vysvetlenie, ako postupovať, čo môže súrodenec robiť
    clen Postupujte podľa § 211 civilného mimosporového poriadku. Poplatok zaplatí ten čo podá návrh a to 1 % z čistej hodnoty dedičstva, ktoré sa má prejednať, najmenej 6,50 eura, najviac 165,50 eura. Kto majetok zdedí rozhodne súd (notár).

    Znovu objavene dedičstvo po smrti otca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.