Zavrieť

Porady

#ODKAZ! v bunke

Zdravim potrebujem poradim ohladne scitania buniek kde je aj uvedeny chyba #ODKAZ!. Niektore data mam na usb kluci odkial kopiruje data do predpisovanej tabulky len ked ho odpojim tak mi v niektorych bunka vyhodi #ODKAZ!. Je mozne dako scitavat aj s touto chybou ale aspom to skryt a scitat bunky ktore su v poriadku .Dakujem
Naposledy upravil loksik.lubos : 10.05.18 at 16:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Treba osetrit tie bunky cez niektoru informacnu funkiu tak ,aby tam dalo 0, ak vypise chybu.
    Pozri si napr. ISERR, ISERROR a pod. a skombinuj to s IF (ak je hodnota, daj hodnotu, ak nie je hodnota, daj 0)

    elninoslov je teraz online elninoslov

    elninoslov
    Maticový vzorec (Ctrl+Shift+Enter):
    Code:
    =SUM(IFERROR(C1:C9;))
    Code:
    =SUM(IFERROR(G8:AN8;)*(MOD(COLUMN(G8:AN8)-7;3)=0))
    Naposledy upravil elninoslov : 08.05.18 at 00:08
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    loksik.lubos skusal som to doplnit do vzorca ale nepomohlo

    =SUM(IFERROR(G8;J8;M8;P8;S8;V8;Y8;AB8;AE8;AH8;AK8; AN8))
    elninoslov Keďže to máte nesúvislé bunky, ale aspoň pravidelné, tak
    SUM(IFERROR(G8:AN8; )*(MOD(COLUMN(G8:AN8)-7;3)=0))
    anka396 Prosím Vás ja mám zas problém, že mi ukazuje v bunke =SUM(AK15) namiesto toho aby mi tam dalo výsledok vzorca. Bunku mám naformatovanú na číslo a je dostatočne veľká aby sa do nej číslo zmestilo. Viete poradiť kde ešte može byť chyba?
    elninoslov A nemáte pred "=" niečo napísané, apostrof sa tam dáva, aby ostal vzorec.
    anka396 nič tam nebolo len = , dookola som to dávala naformátovať ako číslo (asi 3krát po sebe) a zrazu to už ide. Logiku to nedáva ale aspoň to ide
    ivka70 ak sa meni format, pomaha dat potom vo vnutri bunky enter, aby si to excel "vsimol"
      zbaliť

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Skúste použiť kontingenčnú tabuľku. Ináč bez prílohy, je to pekné hádať. Možno by stačilo odkaz v bunke (na hodnoty z kľúča) nahradiť hodnotami, ktoré sú prepísané, alebo robiť prepis hodnôt na iný list, aby sa zachovali odkazy.
    ivka70 06.05.18 19:07 priradil do Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.