Zavrieť

Porady

opakovaná žiadosť o prehodotenie zdr.stavu SP

Poprosil by som skúsenejších o radu, či opakovanú žiadosť o prehodnotenie zdr.stavu Soc.Poist. musím zadať k dátumu podania žiadosti, alebo možem zadať k dátumu staršiemu, kedže k výraznejšiemu zhoršeniu spolu s dlhod.PN podľa lek.správ došlo cca pred 8 mesiacmi... povoluje zakon o soc.poisteni antidatovat datum podani, ci nie? Vopred vďaka
Naposledy upravil promovany_inzenyr49 : 10.05.18 at 04:50
veronikasad Poberas ID?
promovany_inzenyr49 priznany ID zatial nemam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Dobrý deň, o prehodnotenie zhoršeného zdravotného stavu môžete požiadať od dátumu, kedy k jeho zhoršeniu prišlo.
    promovany_inzenyr49 Dakujem... v SP tvrdia, ze aj 3 roky dozadu, podla toho kedy posudkovy lekar urzi, ze invalidita vznikla

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Vždy k dátumj, kedy žiadosť reálne podávaš. Právne úkonh sa nedajú antidatovať. A opíšeš skutočnosti s uvedením, kedy nastali. Avšak úrady budú posudzovať tvoj terajší stav..
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    promovany_inzenyr49 Dakujem... znie to logicky, ze sa nemoze zdrav. stav antidatovat, ale podľa zákona o sociálnom poistení dávka sa prizná odo dňa, od ktorého dávka patrí, najviac tri roky spätne od uplatnenia nároku na dávku... závisí asi od posudkového lekára, ak určí podla papierov datum vzniku invalidity rok dozadu, mala by invalidita platit odvtedy...
    veronikasad Máš už priznaný ID?
    promovany_inzenyr49 nie, nemam priznany ID... zamietli mi ho pred 2 rokmi... vtedy ale stav nebol na jasnu invaliditu... teraz chcem znovu poziadat o ID s tym, ze podla posudkov lekarov sa stav vyrazne zhorsil
    promovany_inzenyr49 ...nemám ID, ale kvôli zhoršenému zdr.stavu a dlhodob. PN žiadam o opätovné prehodnotenie... nevieš prosím, či môžem byť zastupovaný právnikom pri novej žiadosti o ID?
      zbaliť

    opakovaná žiadosť o prehodotenie zdr.stavu SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.