Zavrieť

Porady

Nárok na PN

Dobrý deň, dňa 31.3 2018 mi bol zamestnávateľom skončený pracovný pomer na dobu určitú. Dňa 4.4. 2018 som nastúpil na hospitalizáciu do nemocnice, kde som bol po dobu 14 dní. Chcem sa opýtať podľa čoho mi bude vypočítaná nemocenská dávka? U svojej doktorky mi bolo povedané, že nemocenská dávka mi bude vyplatená podľa toho aký je priemerný vymeriavací základ na Slovensku, keďže mi bol skončený pracovný pomer na dobu určitú. Kedy sa potom treba hlásiť na úrade práce. Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
veronikasad PN ešte trvá?
Pavol80 Áno trvá stále.
Pavol80 Áno stále trvá.
veronikasad Odovzdal si do SP tzv. prechodku k 30.4.2018 ? (ptvrdenie o trvaní dočaasnej pracovnej neschopnosti )
veronikasad odkedy trval pracovný pomer ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Dávka ti bude vypočítaná podľa zákona o SP. Ak teda tvoja DPN začala toho 4.4. Bude to nemocenské z povinného poistenia zamestnanca v ochrannej lehote. Nepočúvaj blbosti (zrejme bude VZ braný z minulého roka? ale to záleží od toho, ako trval PP) - pozri presne v zákone, alebo tu - tam máš všetko, aj aké tlačivá treba, kam zaniesť ....
    https://www.socpoist.sk/nemocenske/1292s

    ak si sa nebol prihlásiť predtým na UPSVaR - tak až po skončení DPN tam choď. za tie tri dni budeš musieť doplatiť ZP (aj tam sa potom zastav)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.