Zavrieť

Porady

pn a zamestnavatel

dňa 16.4.2018 som nastupila PN, s tymto datumom som zamestnavatelovi poslala aj zaciatok PN , do konca mesiaca som im poslala aj pokracovanie ze PN trva/prechod z mesiaca na mesiac/.Stale som PN.Socialna poistovna ma vyzvala aby som im povedala, kedy mi zamestnavatel poslal PN do soc poistovne .Nevedia mi odpovedat , nikto tam za nic nezodpoveda .Velky zamestnavatel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nuž - dolož zamestnávateľovi doklad o doručení, nech hľadajú (či už z pošty, alebo osobné prevzatie). V SP ti hádam aj poradia, že čo robiť, ak sa nenájde? (oni od lekára určite majú)
    A len pre info - že trvanie DPN si riešiš sama (nabudúce daj zamestnávateľovi len kópiu potvrdenia) https://www.socpoist.sk/aktuality-tr...peniaze/65232c
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka prečo by mal zamestnanec u zamestnávateľa zisťovať na žiadosť sociálky,kedy zamestnávateľ a ći vôbec poslal hlásenie do soc.poisť.
    Katy a R asi aby sa rýchlejšie našlo, určite aj u za- ľa pýtali (či naozaj doručila, resp môže sa ozaj stratiť pri toľkých papieroch). - A je v záujme za-ca, aby dostal peniažky čo najskôr (nie o pol roka). Aj ona urobila chybu, že prechodku neposlala do SP - je to jej povinnosť (skôr by zistili, teraz už je po "uzávierke")
    hrozienko50 Katy a R .Volala som na socialnu poistovnu Blava.Povedali mi , ze aj ukončenie PN musi za mna zaslat zamestnavatel/ a teda ukončenie mam dorucit zamestnavatelovi /Takže neviem .Kto ma vlastne pravdu ? ďakujem
    Pepa Ukončenie DPN zasiela zamestnávateľ, za doručenie trvania DPN tzn. prechodka zodpovedá zamestnanec. Sú to dve veci - ukončenie a trvanie.
    Katy a R tak veru - ukončenie DPN som ani nespomenula, veď v zadaní píšeš, že stále trvá? - kuk link (ja sa riadim pokynmi SP☺)
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Choď k lekárovi, ktorý PN vystavil a pýtaj si duplikat. A odnes do SP. Hľadať u veľkého zamestnávateľa originál je ako hľadať ihlu v kope sena. Duplikat musí potvrdiť zamestnávateľ, nenechávaj ho vo firme, sama si ho odnes do SP. Daj si potvrdiť kópiu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.