Zavrieť

Porady

Nárok na diéty počas choroby.

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či má zamestnanec, ktorý počas zahraničnej pracovnej cesty v Nemecku kvôli chrípke, alebo inej vírusovej chorobe nárok na stravné? Počas toho dňa sa nenachádzal v práci a taktiež kvôli tomu predčasne i ukončil služobnú cestu.

Ďakujem za skorú odpoveď.
13 komentárov     zbaliť
ivka70 ma PNku v case prac.cesty? alebo ako ste mu vykazali cas straveny v den choroby na prac. ceste?
Katarína Š No bol ošetrený v Nemecku, odkiaľ mal i správu od lekára a hneď na druhý deň cestoval domov a bol PN.
Katarína Š Spolu bol 4 dni na SC, z toho tri dni som priznala diéty a za deň deň strávený u lekára nie.
ivka70 co si mu dala do dochadzky na ten den?
Katarína Š V dochádzke má na ten deň lekára.
Katarína Š Dobrý deň, chcem sa spýtať a uistiť, či som konala v tomto prípade nesprávne, alebo správne? Poprípade, ako som mala správne postupovať?
Ďakujem za odpoveď, Katarína
ivka70 Ja myslim, ze mal dostat stravne aj za ten den , kedy bol u lekara, kedze k preruseniu pracovnej cesty doslo az jej ukoncenim - navratom domov a inak zabezpecene stravovanie v zahranici nemal ....
Katarína Š No pokiaľ viem, tak nie.
ivka70 myslela som to tak, ze ak by bol napr. hospitalizovany v nemocnici, tak by islo o prerusenie PC (tam je aj zabezpecena celodenna strava), ale nevyhnutnou navstevou lekara nie ....
Katarína Š Hospitalizovaný nebol pokiaľ viem. Bol ošetrený u lekára.
Katarína Š Na poslednom školení o cestovných náhradach sme viedli o tomto so školiteľkou diskusiu a bolo povedané, že ako náhle má na ten deň v dochádzke lekára a strávila ten deň mimo práce, má lekárske potvrdenie, tak za ten deň stravné nemá patriť. Je možné, že to školiteľka celé do podrobna neupresnila...
ivka70 preto pisem, ze je to moj nazor ... lenze, lekara ma 8 hodin, v zahranici bol 24 hodin ....
a nahla viroza nie je objektivne zapricinena pracovnikom, cize tazko povedat, ze narok nema
a ak nema, odkedy presne )a dokedy?) - od navstevy lekara? od zaciatku pracovnej doby?
Katarína Š Ďakujem veľmi pekne...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nárok na diéty počas choroby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.