Zavrieť

Porady

cestovný príkaz

mám faktúru za ubytovanie 512/355 platenú kartou, doúčtovanie stravného 355/211 ale ako zaúčtovať reštauračné služby k tomu je znova platba kartou 513/355?? ďakujem
8 komentárov     zbaliť
ivka70 odratala si zabezepcene stravovanie (rest. sluzby) z naroku na stravne?
yvica nie ako to odrátam, nemám moc skúseností s cesťákmi. poradíš mi. ď
ivka70 to by si musela dodefinovat, celu pracovnu cestu (casy prechodu hranic pri zahr. ceste) a ake stravovanie bolo zabezpecene (co mal zamestnanec v tych restauracnych sluzbach zapocitane, co mal v ubytovani - ranajky, vecera apod.
yvica a čo ak na faktúre je masáž a káva... ako to zaúčtovať môžem všetko dať na 512/355? -platené kartou.
yvica tie reštauračné služby to bola káva....občerstvenie, nemal zabezpečené stravovanie.
yvica prosím vás poradí mi niekto s tými cesťákmi ako ak je na faktúre masáž a občerstvenie-káva...alebo minibar,, ako to zaúčtovať?
ivka70 podla mna to treba zuctovat zamestnancovi ako osobnu spotrebu a zaplati to firme spat - nema to nic spolocne s nakladmi na pracovnu cestu .....

nieco ako tu http://www.porada.sk/t161430-sukromn...neho-uctu.html
yvica ok, ešte by som potrebovala vedieť mám faktúru na firmu za ubytovanie, nezaúčtovala som zvlášť ako faktúru ani neuplatnila dph, priložila som k cesťáku, môžem to tak nechať alebo je to zle? a ak neuplatňujem dph z ubytovania ako zaúčtovť tú dph na 548?ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak je fa vystavena na firmu, tak ju zaradis do doslych faktur, odpocet DPH u platitela uplatnis pri ubytovani a stravovani - ranajky. Obed a vecera chce posudenie, ci ide o repre alebo zabezpecenie stravovania a kratenie stravneho. Kavicky, masaze a ostatne das na repre - sluzby, bez naroku na odpocet DPH. Parkovne - sluzby. Chce to komunikaciu s predkladatelom CP, predpokladam, ze masaz platil obchodnemu partnerovi

    K CP pripajas fa vystavenu na zamestnanca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.