Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov podľa GDPR. (Dokumentácia, zmluvy)

Dobrý deň, moja otázka súvisí s novým nariadením na ochranu osobných údajov.
Potrebovala by som radu. Vo firme som nová, a môj šéf mi dal za úlohu vypracovať dokumentácie na ochranu osobných údajov. Mám viac otázok.
1) Zaujímalo by mňa najmä to, či mám vypracovať nejakú dokumentáciu v prípade, ak firma predáva tovar iným zákazníkom (odberateľom) a ak áno akú dokumentáciu resp. zmluvu?
2) Potomm vo firme máme 3-4 kamery na monitorovanie priestorov, kde zamestnanci vykonávajú svoju činnosť, musím mať od nich súhlas, a tiež musím mať na kamery vypracovanú nejakú dokumetáciu, alebo stačí ak v priestoroch poukážem (nalepím nálepky), že prietor je monitorovaní kamerovým systémom?
3) Firma má uzavretú sprostredkovateľskú zmluvu s externou účtovníčkou, ale čo ak vo firme je zamestnaná aj iná účtovníčka (ako zamesnenec firmy, podľa pracovnej zmluvy) a tiež spracuváva osobné údaje, aj oná musí mať uzavretú sprostredkovateľskú zmluvu s firmou?

Za radu a pomoc veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Šéfova dôvera určite poteší Potrebuješ mať vypracované záznamy o spracovateľských činnostiach, informácie pre dotknuté osoby a zmluvy so "sprostredkovateľmi".
    Ku kamerám si pozri
    http://www.porada.sk/t308453-kamerovy-system.html
    Ak kamery "kontrolujú" alebo môžu kontrolovať zamestnancov, musíš mať medzi spracovateľskými činnosťami zachytený aj kontrolný mechanizmus podľa zákonníka práce.
    Gabika. Veľmi pekne ďakujem

    tanusik je offline (nepripojený) tanusik

    tanusik
    No ja mám podobný problém...šéf mi akosi nechce zadeliť peniažky na pre neho zbytočnosť....My sme klasické stavebniny. Máme tiež kamery, personalistiku robím ja, účtovný a mzdový soft - Kros máme na počítači s prístupom na internet. Faktúry (MRP) odberateľom aj dodávateľom vystavujeme na počítači , kde nie je internet, ale samozrejme máme adresár kontaktov obchodných partnerov, bežných zákazníkov, od kt. pre potreby vystavenia faktúr pre stavebné sporenie potrebujem adresu, číslo OP.......je toto tiež samozrejme ošetriť...ale ako....to mám dať každému podpisovať oboznámenie, či uviesť na faktúre nejaký text...?????
    misoft To negatívne je odo mňa. Porušovanie http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    "Zadávanie otázok

    Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát.
    Skôr ako napíšem otázku, hľadám či už rovnaká otázka na Porade neexistuje."
    Založ si novú tému, alebo vyčkaj na viacero odpovedí, z ktorých si môžeš vybrať potrebné.

    Ochrana osobných údajov podľa GDPR. (Dokumentácia, zmluvy)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.