Zavrieť

Porady

Pas alebo OP

Stačí na dovolenku do Chorvátska OP alebo musí byť pas?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Ja len doplním Janku, že každé dieťa staršie ako 5 rokov už musí mať svoj pas a aj dieťa do 5 rokov, zapísané v pase musí mať tam identifikačnú fotografiu.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    upozornujem, ze napriklad do Francuzska je treba PAS! nechame preco, ked do Chorvatska staci OP, do EU treba PAS....
    bolo nam to doporucene, do FR ideme letecky a tam by kvoli tomu mohli robit problemy, nie je to ako s cestovanim autom

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Evaman
    Ja len doplním Janku, že každé dieťa staršie ako 5 rokov už musí mať svoj pas a aj dieťa do 5 rokov, zapísané v pase musí mať tam identifikačnú fotografiu.

    To musím 2,5 ročnému synovi ísť dať na pasové doplniť fotku ak chcem ísť do ČR? Má ho tam zapísaného manžel. Minulý rok to nebolo potrebné.

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    No , je to tiež podľa krajiny, takže sa skús informovať na pasovom či aj do ČR je to nutné. Napr. Bulhari vydali vyhlásenie, že každé dieťa musí mať svoj pas ,nestačí mať ho iba zapísané.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ja s tým nemám zatiaľ skúsenosti, pretože sa tam ešte len chystám, ale na pasovom mi povedali, že keď nejdem cez cestovku, tak je lepšie mať pas, takže som si ho bola rýchlo vybaviť, pre istotu. Ale na druhej strane, ma potešilo, že v príspevkoch je to spomenute, že ho netreba, ale ktovie zase na akého colníka človek natrafí!?!?

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Evaman
    No , je to tiež podľa krajiny, takže sa skús informovať na pasovom či aj do ČR je to nutné. Napr. Bulhari vydali vyhlásenie, že každé dieťa musí mať svoj pas ,nestačí mať ho iba zapísané.

    Tak, dnes som bola na pasovom a povedali, že fotka dieťaťa zapísaného v pase je potrebná iba do Bulharska. Ale keďže to nie je možné urobiť, znamená to že pri ceste do Bulharska potrebuje každé dieťa svoj pas. Do ČR fotku nepotrebuje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.