Zavrieť

Porady

GDPR - ochrana údajov odberateľa

Dobrý deň,
chcem sa opýtať. Sme obchodná spoločnosť a predávame tovar na základe objednávok. Samozrejme vytvárame si databázu, kde sú uvedený naši odberatelia - technici, obchodný zástupcovia, nákupcovia, ekonomické... aj s menami a telefónnymi čísla - veď ich potrebujem k práci. Veď technici nám zasielajú dopyty, a na ekonomické volám v prípade urgencie faktúru. Rovnako je to s dodávateľmi.
To mám mať teraz súhlas všetkých, že ich mám v databáze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Súhlasy netreba, právnym základom je v tomto prípade oprávnený záujem prevádzkovateľa.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KvetkaK Ale je odberatelov potrebne informovat, ci sa mylim?
    tanusik Uviesť na faktúre taký oznam, že vystavením faktúry súhlasia so spracovaním údajov? aj mňa by to zaujímalo.
    Marikal tiež ma to zaujíma ...
    Ing. Ľubomír Janoška Áno, treba ich informovať. Ak ide o údaje zamestnancov, ktoré vám poskytli ich zamestnávatelia, ktorí sú vašimi zmluvnými partnermi, tak ich nemusíte informovať preukázateľne (a ak by si to vyžadovalo neprimerané úsilie). Vtedy stačí túto infomráciu riešiť zverejnením na vašom webe.
      zbaliť

    GDPR - ochrana údajov odberateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.