Zavrieť

Porady

Vrátne obaly a DPH

Dobrý deň. Účtujem reštauráciu v jednoduchom účtovníctve, v programe ALFA plus, nie som si však istá, ako to je s vratnými obalmi a DPH. To, že nákup obalov a ich vrátenie evidujem v sklade, je mi jasné. Pri nákupe na bločku z registračnej pokladne mám nákup kegov v 0% DPH a hneď aj odpočítanie kegov v 0% DPH, keď prázdne vrátime. Mám sa zamýšľať nad uplatňovaním DPH alebo ktorý § hovorí o tom, že nákup a predaj je oslobodený od DPH, keďže predajca uvádza 0% DPH. Vopred pekne ďakujem za promtnú odpoveď a ak by bolo možné zaslať ju na mail:
Naposledy upravil kopretinka : 21.05.18 at 19:51
3 komentárov     zbaliť
kopretinka nikto ti nebude odpovedať na mail,tu sa radí verejne
Krysa33 Tak sa ospravedlňujem, ak pozná niekto odpoveď, tak budem rada a vopred ďakujem
kopretinka musíš len čakať,či si to všimne niekto,kto vie odpovedať............teraz boli obe otázky vytiahnuté na prvú stranu.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Vratné obaly nepodliehajú DPH. § sa mi nechce hľadať, ale nájdešs to v zákone o DPH.
    Krysa33 Ďakujem za reakciu. Preverila som si to dnes aj cez Daňové centrum, je to tak. Odpoveď znela: "nevstupujú do evidencie DPH" a tým ani do KV DPH
    kopretinka 21.05.18 19:50 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.