Zavrieť

Porady

Lehota na odpoved z mestskeho uradu

Dobry den, chcel by som sa spytat, ci existuje nejaka lehota aj na emailovu spravu, v ktorej som ziadal o informaciu, preco nie su dostupne iste sluzby poskytovane mestom vo stvrti v ktorej byvam. Najprv som dostal ihned odpoved, ktora bola uplne odveci a vobec neodpovedala na to, na co som sa pytal. Na ten som nasledne odpovedal 2x a ani raz som nedostal odpoved. Viem, ze pri ziadosti o informaciu existuje nejaka lehota do kolkych musi byt zodpovedana, no neviem ako je to pri emailovej komunikacii. Viete mi poradit? Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    "Na ten som nasledne odpovedal 2x..."
    Ak si odpovedal na odpoved z mestskeho uradu, moze sa stat, ze tvoja odpoved nie je povazovana za otazku. Ak tvoju odpoved nepovazuju za otazku v zmysle zakona o pristupe k informaciam, tak ti na Tvoju odpoved nikto nemusi odpovedat.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mal si napísať klasikou formou.
    Mal by si potvrdenie a mohol si týmto argumentovať.
    Mail niekde a niekedy proste nie je braný v úvahu...
    ...a niekde a niekedy ani tá klasika.

    ...apropó...za určité informácie sa platí poplatok.
    --------------------------------------

    Teraz len dedukujem.
    Možno si sa pýtal na info úplne od veci a preto si dostal aj náležitú odpoveď.
    Zákon nerobí rozdiel v lehotách pri informáciách po podaní žiadosti rôznym spôsobom.
    Zákon vraví aj o odpovedi...citujem :

    Spôsob sprístupnenia informácií na žiadosť

    (1) Informácie sa sprístupňujú najmä ústne, nahliadnutím do spisu vrátane možnosti vyhotoviť si odpis alebo výpis, odkopírovaním informácií na technický nosič dát, sprístupnením kópií predlôh s požadovanými informáciami, telefonicky, faxom, poštou, elektronickou poštou. Ak informáciu nemožno sprístupniť spôsobom určeným žiadateľom, dohodne povinná osoba so žiadateľom iný spôsob sprístupnenia informácie.


    P.S.:
    Link na zákon a ani jeho číslo nedávam...každý má nejaký prehliadač.

    Lehota na odpoved z mestskeho uradu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.