Zavrieť

Porady

Dodatková značka "Lesná cesta"

Ahojte,

chceme si dať vyrobiť dodatkovú dopravnú značku "Lesná cesta". Viete mi poradiť, aké by to malo byť číslo dopravnej značky?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Znacku "lesna cesta" som nenasiel ani v Zakone 8/2009 ani vo Vyhlaske 9/2009 ani vo wikipedii.
    Chces dat vyrobit - kam ju umiestnis? Len tak svojvolne?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko Na začiatok lesnej cesty pod značku B3.
    ivka70 Prestuduj si ten list pre Lesy, ako v sulade so zakonom oznacovat pristup na lesne cesty, znacka nie je
    vicktor Pozri dodatkove tabulky - E12 je celkom variabilna.
    https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam...k_na_Slovensku

    Ale ak tam uz je B3, naco tam ma byt aj "lesna cesta"? Komu chces zakazat vjazd? Cyklistom?
    Letko Nezakázať cyklistom, len aby vedeli vodiči, prečo je tam B3 a že na premávku po tejto lesnej ceste platí zákon o lesoch.
    misoft Pokiaľ tam dáš B3 - tak je to aj tak jedno, či je to lesná cesta, vzdušná cesta... nemajú tam čo hľadať. Zákon o lesoch to je iné - tam je všeobecný zákaz vstupu na účelové komunikácie (po tvojom lesné cesty, ktoré cituje akurát lesný zákon, inak zákon 8/2009 http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-8#p2 §2 ods.1 presne pomenováva komunikácie - a lesná cesta sa tam nespomína). On je totiž zákaz vstupu do lesa pre všetky vozidlá s výnimkou povolení a vybraných dopravných prostriedkov po označených cestách a chodníkoch.
    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-lesoch/
    §30, §31 ods.1 písm.d
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Môžeš tam dať zvislú dopravnú značku B3 "Zákaz vjazdu všetkých motorových vozidiel" spolu s dodatkovou dopravnou značkou E12 "Okrem dopravnej obsluhy". Dodatková značka "Lesná cesta" nie je nikde uvedená, t.z. "vlastná tvorba" spolu s oficiálnou dopravnou značkou by túto značku mohla zneplatniť a bol by si nútený ju odstrániť. Nič ti však nebráni, aby si túto "vlastnú tvorbu umiestnil osobitne na ďalší stĺpik - plnila by len informatívny charakter.
    Okrem toho - výrobcovia dopravných značiek ti ju ani nevyrobia, pokiaľ nie je uvedená v zákone 8/2009, alebo schválená PZ SR odboru Doprava.

    Dodatková značka "Lesná cesta"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.